PARTIZAN ŠOKIRAN U SURDULICI: Katastrofalan novi početak Đukića u Superligi, istorijska pobeda Radnika! (VIDEO)

Superliga Srbije

Sva dešavanja na utakmici ste pratili u našem "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 22:40h

Kakvo razočarenje za navijače Partizana! Njihov klub gore nije mogao da počne novu sezonu Superlige. Radnik je napravio senzaciju u Surdulici u 1. kolu i pobedio vicešampiona Srbije 1:0.

Retko ko da je očekivao da će crno-beli već u prvom meču u domaćem šampionatu pretrtpeti poraz i kiksnuti na gostovanju u Surdulici, gde nikada, ne da nije izgubio, nego ni odigrao nerešeno.

Zoran Tošić na meču protiv Radnika u Surdulici
Zoran Tošić na meču protiv Radnika u Surdulicifoto: Starsport©

Pogotovo je to bilo neočekivano posle onako jakog starta u 1. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, kada su u dva meča Rudaru dali po 3 gola i nijedan nisu primili.

Međutim, ove nedeljne večeri crno-beli su bili daleko od igre koju su pokazali u ta prethodna dva takmičarska meča, a delovali su nekako i umorno, ali i indeferentno u odnosu prema igri, na momente je izgledalo kao i da su očekivali da igrači Radnika sami sebi daju gol.

Rikardo Gomeš je bio jedan od najboljih u timu Partizana
Rikardo Gomeš je bio jedan od najboljih u timu Partizana foto: Starsport©

Daleko od toga da nisu imali inicijativu, veći posed lopte, više napadali i na kraju krajeva stvorili više šansi, ali nije to bila partija i igra koju su navijači i javnost očekivali.

I kada se tako odnosite prema igri onda budete kažnjeni, a to se dogodilo baš na startu drugog poluvremena kada je iz vrlo teške situacije Zlatanović idealno udario loptu glavom i pogodio mrežu Stojkovića.

Armin Đerlek centrira u kazneni prostor Radnika
Armin Đerlek centrira u kazneni prostor Radnika foto: Starsport©

Krenuli su posle toga crno-beli agilnije, otvorenije, sa većom željom i borbenošću. Ušli su na teren i Ožegović i Suma, ali konkretnih rezultata nije bilo, osim nekoliko šansi, mada su i domaći imali zicer kojim su propustili da mnogo ranije reše utakmicu.

Na kraju su se začula ponovo skandiranja navijača Partizana na račun Miroslava Đukića "Đukiću, odlazi".

Grobari su ponovo skandirali 'Đukiću, odlazi
Grobari su ponovo skandirali "Đukiću, odlazi" foto: Starsport©

RADNIK - PARTIZAN 1:0

(Zlatanović 51)

Radnik: Vasiljević, Mladenović, Žarković, Milovanović, Čubrilo (od 71. Đorđević), Pejčić (od 69. Pavlović), Pantelić, Stevanović, Keremeh, Stojanović, Zlatanović (od 84. Ristović).

Partizan: Stojković, Enake, Marković, Valijente, Šehović, Tošić (od 57. Ožegović), Zdjelar, Pantić, Đerlek (od 62. Suma), Ivanović (od 73. Ilić), Rikardo.

Radnik - Partizan 1:0 (Zlatanović 51)

Radnički - Proleter 3:1 (Mrkić 10, Nikodijević 28, 77 - Krstevski 88)

Sva dešavanja na utakmici ste pratili u našem "lajv blogu" na Espresu.

99. minut - Kraj utakmice! Radnik je ostvario prvu pobedu nad Partizanom u istoriji kluba!

98. minut - Dramatična scena na terenu, Ožegović je dobio udarac laktom u potiljak, ležao je na travi i na momenat delovalo je da se onesvestio, pa su lekari Partizana i bez dozvole uleteli na teren ne bi li mu ukazali pomoć, a on se teturao po terenu da bi napustio teren.

Drama Ognjena Ožegovića
Drama Ognjena Ožegovića foto: Printscreen/Arena Sport

93. minut - Pokušava Sejduba Suma sa nekih desetak metara iskosa, ali opet lopta pogađa spoljni deo mreže.

90. minut - Sudija Nenad Đokić je odlučio da produži meč 8 minuta.

82. minut - Rikardo ponovo pokušava, ali njegov udarac još jednom odlazi preko gola.

75. minut - Uh kakve dve šanse, po jedna pred oba gola. Najpre su Surduličani imali sjajnu priliku posle kornera kada je Zlatanović potpuno sam sa 3 metra promašio loptu nogom, usledila je kontra crno-belih, Rikardov udarac brani Vasiljević, a na odbitak naleće Ožegović i glavom šutira pored gola,

73. minut - Pokušaj Sejdube Sume iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa živi zid.

60. minut - Šansa za crno-bele, šutirao je Ožegović, a lopta se odbila od bloka i umalo ušla u mrežu Vasiljevića.

55. minut - Novi peh za Partizan. Povreda Zorana Tošića, još se ne zna da li će morati van terena.

Povreda Zprana Tošića
Povreda Zprana Tošića foto: Printscreen/Arena Sport

51. minut - GOOOL! Zlatanović donosi vođstvo Radniku posle sjajnog udarca glavom.

43. minut - Pokušava sada i Rikardo Gomeš, ali njegov udarac glavom odlazi preko gola.

31. minut - Odličan prodor Tošića kroz odbranu Radnika i udarac, ali odlični Vasiljević je bio na svom mestu.

27. minut - Najbolja prilika za crno-bele. Rikardo je proigrao Enakea desno, ovaj ubacio loptu na peterac, gde se najpre nije snašao Ivanović, potom ni Tošić, koji je traljavo šutirao iz povoljne pozicije.

10. minut - Za sada nema ozbiljnih šansi na utakmici. Bilo je nekoliko pokušaja iz daljine i jednih i drugih, ali su oni otišli daleko od okvira gola.

18.55 - Evo i sastava dve ekipe.

Radnik: Vasiljević, Mladenović, Žarković, Milovanović, Čubrilo, Pejčić, Pantelić, Stevanović, Keremeh, Stojanović, Zlatanović.

Partizan: Stojković, Enake, Marković, Valijente, Šehović, Tošić, Zdjelar, Pantić, Đerlek, Ivanović, Rikardo.