Lalatovićev početak iz snova, dominacija Nišlija! Subotički Karijus umalo tragičar! (FOTO) (VIDEO)

1. kolo kvalifikacija za ligu evrope

Partizan je u toku večeri bio bolji od Rudara u Nikšiću sa 3:0

Polovičan uspeh uspeh Radničkog i Spartaka u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipa Nenada Lalatovića bila je ubedljiva na početku svog evropskog puta, prvog posle 36 godina i savladala je Gziru sa Malte rezultatom 4:0 pred oko 10 hiljada navijača u Nišu.

Poveli su golom Pankova, zatim su Haskić i Mrkić od 53. do 55. minuta golovima povećali prednost, da bi u 85. minutu strelac bio ponovo Haskić koji je i overio pobedu Nišlija i miran put na Maltu za sedam dana.

Spartak iz Subotice podbacio je na svom terenu odigravši sa Kolerejnom samo 1:1.

Vodeći gol za tim iz Severne Irske postigao je Mekoli posle katastrofalne reakcije golmana Perića u 23. minutu igre, a izjednačio je Savković u poslednjim trenucima meča golom sa penala.

Revanš meč igra se u Severnoj Irskoj takođe za sedam dana.

Partizan je u toku večeri bio bolji od Rudara u Nikšiću sa 3:0.