Novi Partizan, a novi i Suma! Crno-beli na pragu drugog kola! (FOTO) (VIDEO)

1. kolo kvalifikacija za ligu evrope

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 22:22h

Fudbaleri Partizana savladali su Rudar sa 3:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Meč odigran u Nikšiću počeo je vrlo mirno bez puno šansi i uzbuđenja, a poveli su crno-beli golom Marka Jevtovića u 43. minutu sa bele tačke što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku mnogo bolja igra Partizana, da bi u 53. minutu Sejduba Suma postigao gol za 2:0 na sjajnu asistenciju mladog debitanta Zlatana Šehovića.

Konačan rezultat nekoliko minuta kasnije postavio je takođe debitant Rikardo Gomeš snažnim udarcem po zemlji sa ivice šesnaesterca.

Revanš se igra u Beogradu za sedam dana.

KRAJ MEČA: Partizan je savladao Rudar sa 3:0 u Nikšiću

76' - Valijente je napustio teren, a u igri je Miletić

ISTORIJAT: Rezultati svih mečeva Rudara i Partizana

71' - Umesto Jevtovića u igri je Janković, a pre nekoliko minuta je Kosović zamenio Nikolića

58' - GOOOL: Rikardo Gomeš za 3:0! Velika prednost crno-belih

53' - GOOOL: Sejduba Suma povećava prednost na 2:0. Šehović je asistirao, a omaleni vezista zakucao loptu u gol.

POLUVREME: Partizan vodi protiv Rudara rezultatom 1:0.

43' - GOOOL: Marko Jevtović sa bele tačke dovodi Partizan u vođstvo!

27' - Nekontrolisani šut Gomeša, ostaje 0:0

20' - Nema nikakvih većih dešavanja na utakmici, veoma slab prvi deo prvog poluvremena bez šansi pred oba gola

8' - Novi pokušaj fudbalera Rudara, ovoga puta sa distance, a lopta odlazi pored gola

4' - Đalović je pokušao atraktivno sa nekoliko metara, ali suviše mlako za bilo kakvu opasnost po Stojkovića

20:15 - Meč je počeo, a Grobari su veoma raspoloženi večeras

19:30 - Polako se puni stadion u Nikšiću, a Grobari su već zauzeli svoja mesta

18:45 - Poznati su sastavi, Miroslav Đukić će imati čak petoricu debitanata u svom timu, uz najmlađeg Zlatana Šehovića koji će imati priliku da se nametne na poziciji levog beka.

RUDAR: Radović - Pešukić, Živković, Mitrović, Sekulić - Sopo, Golubović, Vuković, Bošnjak, Zečević, Đalović

PARTIZAN: Stojković – Enake, Valijente, Marković, Šehović – Jevtović, Zdjelar, Suma, Pantić – Nikolić, Gomeš.

VREMEPLOV: Podsećanje na meč ova dva rivala iz 1992. godine

PROMOCIJA: Dresovi u kojima će fudbaleri Partizana izaći na teren