MLAKA ZVEZDA NIJE ODUŠEVILA: Spartaks odoleo Milojevićevoj četi! (FOTO)

1. kolo kvalifikacija za ligu šampiona

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 20:01h

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da savladaju Spartaks iz Letonije u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona. Oni su u Rigi odigrali 0:0 i sa tim rezultatom čekaju revanš koji je za sedam dana u Beogradu.

Vladan Milojević je u ranoj fazi meča morao da izvede iz igre Nikolu Stojiljkovića zbog povrede pa se na terenu našao Milan Pavkov.

U 26. minutu Nemanja Radonjić je iz slobodnog udarca imao dobru priliku da dovede svoj tim u vođstvo, a najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Milan Pavkov kada je sa nekoliko metara neometan šutirao pored gola.

Nastavak je doneo logičnu ofanzivu beogradskog tima, a u 47. minutu Krstičić je zapretio sa distance, ali bezuspešno. Do kraja meča su pokušavali Rodić, Ben i Pavkov da ugroze gol rivala, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Na meču su debitovali Jevtović i Ebecilio i tako upisali prve minute u dresu tima iz Ljutice Bogdana.

Domaći tim je u finišu meča mogao i do pobede kada je posle katastrofalne greške Babića, Agira izašao sam pred Borjana koji sjajnim izletanjem nije dozvolio iznenađenje, samo minut kasnije imali su šansu iz slobodnog udarca gde je lopta preletela prečku.

Dobra vest za crveno-bele pred revanš je da je potencijalni protivnik u drugom kolu kvalifikacija APOEL doživeo težak poraz od litvanske Suduve od čak 3:0.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz naš "lajv-blog".

90' - KRAJ: Spartaks - Zvezda 0:0

84' - Posle katastrofalne greške Babića fudbaler Spartaksa je izašao sam pred Borjana koji sjajnim izletanjem nije dozvolio iznenađenje

77' - Rodić pokušava iskosa, siguran golman domaćina

71' - Ben je imao priliku, ali i dalje nema golova u Rigi

67' - Pavkov je pokušao glavom posle slobodnog udarca, samo korner za Zvezdu

58' - Zvezda pokušava da ugrozi gol rivala, ali nema uzbuđenja

47' - Posle prekida Krstičić je šutirao sa prve stative. Otišla je lopta pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

45' - Završeno je prvo poluvreme, 0:0 u Letoniji.

41' - Kakva šansa za Pavkova! Ostaje 0:0, ali ostaje i veliki žal za prilikom visokog napadača.

26' - Prva velika prilika za Zvezdu! Nemanja Radonjić je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi zamalo pored gola.

17' - Loše vesti za navijače Zvezde, Nikola Stojiljković se povredio pa je umesto njega na teren morao Milan Pavkov.

6' - Prva sporna situacija na meču. Napadač Spartaksa je pokušao da iscenira penal, ali sudija je bio na pravom mestu i pokazao prvi žuti karton na meču.

1' - Stigli su navijači Spartaka iz Moskve da daju podršku timu iz Beograda:

18:00 - Počeo je meč

17:00 - Poznati su sastavi za ovaj meč, a iznenađenje u timu Vladana Milojevića je Nemanja Milić koji se dokazao na pripremama i bio strelac nekoliko golova.

Spartaks: Kardum - Švrljuga, Leimonas, Jankauskas, Živanović, Slavickas - Asavedo, Matelavičijus, Verbickas - Cicilia, Topčagić

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Babić, Rodić – Jovičić, Krstičić – Milić, Ben, Radonjić, Stojiljković