LUDA DRAMA U SOČIJU! Hrvati posle penala slomili Ruse i izjednačili najbolji rezultat u istoriji! (FOTO)

RUSI ISPALI

U produžecima su poveli Hrvati, ali su onda Rusi izborili nove penale na ovom Mundijalu, druge za obe ekipe... Englezi čekaju Vatrene

Objavljeno: 23:03h

Hrvatska je u polufinalu Svetskog prvenstva. Vatreni su posle penala slavili nad Rusijom, iako su imali i 2:1 sve do 115. minuta, kada je pogodak Domagoja Vide iz prvog produžetka poništio Mario Fernandez.

Nažalost po Ruse, na sreću po naše komšije, gost je bio precizniji posle penala, te će se u polufinalu susresti sa Engleskom.

Fudbalska reprezentacija Rusije
Fudbalska reprezentacija Rusije foto: Reuters

Hrvati su na ovaj način izjednačili najbolji rezultat u istoriji, kada su 1998. godine u Francuskoj igrali upravo polufinale, gde su poraženi baš od Trikolora, a posle su uzeli bronzu pobedom nad Holandijom.

Inaće, Rusi su golom Denisa Čeriševa u 31. minutu poveli sa 1:0, ali je samo osam minuta kasnije poravnao Andrej Kramarić.

Do kraja meća nije bilo previše uzbuđenja, i jedni i drugi su se pomalo "štedeli" za ono što je tek sledelo.

Produžeci su doneli interesantniji fudbal, jer je već u prvom Domagoj Vida doneo Hrvatima prednost od 2:1, ali je nju anulirao Mario Fernandez u 115. minutu.

Hrvati slave posle penala
Hrvati slave posle penala foto: EPA/Mohamed Messara

U penalima su Hrvati jednostavno bili prisebniji, te su uspeli da slave sa 4:3.

U polufinalu, Vatreni se sastaju sa Englezima, koji su postigli najveći uspeh još od 1990. godine, kada su se našli u ovoj fazi takmičenja.