VRAĆA LI SE KUĆI?! Englezi se prošetali pored Švedske! Gordi Albion u polufinalu SP posle 28 godina! (FOTO)

posle dugo vremena

Od samog starta meča Gordi Albion se nametnuo kao bolji protivnik na terenu

Objavljeno: 18:16h

Engleska je uspela posle toliko vremenea, konačno su se plasirali u polufinale Mundijala nakon 28 godina dugog posta.

Oni su u četvrtfinalnom meču sigurnom igrom savladali Švedsku sa 2:0 i tako se nakon Svetskog prvenstva u Italiji 90. ponovo plasirali među četiri najbolje reprezentacije na planeti.

Od samog starta meča Gordi Albion se nametnuo kao bolji protivnik na terenu. Konstantno su kontrolisali igru, i od starta stavili protivnika u podređen položaj.

Do samog vodećeg gola Englezi nisu imali nijednu stopostotnu priliku, iako su konstantno pokušavali da otključaju odbranu Vikinga.

A onda je Megvajer nakon kornera koji je izveo Ešli Jang postigao pogodak koji je šokirao protivnika, i tako u pravom trenutku, pola sata nakon početka meča doveo svoj tim u zasluženu prednost.

ENglezi slave gol za vođstvo
ENglezi slave gol za vođstvofoto: Reuters

Do kraja poluvremena nije bilo previše opasnih napada na obe strane pa se na odmor otišlo rezutatom 1:0 u korist Engleske.

U nastavku ista slika na terenu, Englezi nastavljaju da pritiskaju protivnika, dok Šveđani s vremena na vreme pokušavaju da ugroze gol Pikforda, ali je golman Engleza bio na visini zadatka.

Dele Ali Za 2:0
Dele Ali Za 2:0foto: EPA/Facundo Arrizabalaga

A onda je Lingard sjajnim centaršutom pronašao Alija i i u 58. minutu bacio kraljičine sledbenike u trans.

Švedska je do kraja meča imala dve izuzetno izgledne prilike, ali je Pikford sa dve maestralne odbrane sprečio Šveđane da dođu do pogodka i nade da mogu da se plasiraju u polufinale Mundijala nakon 24 godine.

Fantastični Pikford
Fantastični Pikfordfoto: Reuters

Do kraja meča Englezi su uspeli da iskontrolišu tempo i privedu meč kraju.

Moramo priznati da je Sautgejt takođe odradio fantastičan posao, postavivši ekipu tako da Šveđani nijednog trenutka nisu imali direknu kontrolu nad mečom.

Engleska se u polufinalu sastaje sa boljim iz meča Hrvatska-Rusija koji se odigrava u Sočiju u 20:00 .

BONUS VIDEO: Novinari Espresa u epizodi "Valjati se kao Nejmar"