2. DAN ČETVRTFINALA: Hrvati pobedili na penale! Engleska posle 28 godina u polufinalu! (FOTO) (VIDEO)

mundijal, 2018

Sva dešavanja sa ovih mečeva mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"...

Objavljeno: 23:07h

Na redu su i poslednja dva meča četvrtfinala Mundijala u Rusiji.

Od 16 časova na teren izlaze reprezentacije Švedske i Engleske, dok će od 20 časova svoj duel odigrati domaćin Rusija i Hrvatska.

Prvi dan četvrtfinalnih mečeva doneo je i dva učesnika polufinala, a to su Francuska koja je savladala Urugvaj sa 2:0 kao i Belgija koja se same završnica domogla nakon pobede od 2:1 nad prvim favoritom za Zlatnu boginju - selekcijom Brazila.

Šveđani imaju priliku da prvi put posle 1994. godine i Mundijala u SAD stignu do polufinala, a na putu im stoji Engleska koja je nakon penala izbacila Kolumbiju pre nekoliko dana. Gordom Albionu će eventualna pobeda doneti najveći uspeh još od 1990. godine i meča sa Zapadnom Nemačkom koji su izgubili na penale u Torinu.

Utakmica između Rusije i Hrvatske će sama po sebi biti slovenski derbi, a Čerčesovovi izabranci imaju šansu da svojoj zemlji donesu najveći uspeh od samostalnosti Rusije i domognu se najbolje četiri ekipe na svetu. Sa druge strane reprezentacija Hrvatske bi mogla da ponovi svoj najveći uspeh iz 1998. godine sa Mundijala u Francuskoj kada su čarobnim igrama stigli do trećeg mesta i pobede nad Holandijom na Parku Prinčeva.

Sve u svemu, očekuje nas pravi spektakl, a ko će se plasirati u polufinale ovog Mundijala koje je sinoć postalo Evropsko prvenstvo, videćemo dva sata pre ponoći.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz naš "lajv-blog".

HRVATI SU POBEDILI NA PENALE!!!

3:3 - Kuzjaev je bio precizan, Ivan Rakitić šutira za pobedu.

2:3 - Pogađaju i jedni i drugi, a sada Rusi moraju da postignu gol, da ne bi ispali!

1:2 - Luka Modrić pogađa, iako je Akinfejev dirao loptu. Od stative u gol. Posle tri serije, Hrvati vode.

1:1 - Promašaj Marija Fernandeza.

1:1 - Kovačić promašuje, tačnije, brani Igor Akinfejev.

1:1 - Dzagoev precizan u drugoj seriji.

0:1 - Promašaj Rusa, pogodak Hrvata, posle jedne serije Vatreni vode sa 1:0.

Prvi će penal šutirati Rusi.

121' - IDEMO U NOVE PENALE! Da podsetimo, i Rusi i Hrvati su već šutirali penale u osmini finala.

115' - ČUDO U SOČIJU! Rusija je došla do izjednačenja iz prekida. Kako su ga primili, tako su i dali gol. Sjajan centaršut Alana Džagoeva, odličan skok Fernandeza, opet je 2:2! Ovo je prvi gol Marija Fernandeza u dresu zemlje koja ga je naturalizovala.

111' - Prilika je bila za Kuzjaeva, koji je poluvolejem umalo pronašao put do mreže, ali ga je u tome sprečio Danijel Subašić.

GOTOV JE PRVI PRODUŽETAK! Gol Domagoja Vide pravi razliku u ovom momentu.

100' - DOMAGOJ VIDA ZA 2:1! Lopta je preletela Mandžukića posle kornera, prošla između nekoliko igrača, i od Vidine glave završila u mreži. Teško da će Rusi uspeti da se oporave od ovoga. Alan Dzagoev ulazi na teren.

97' - Mirna igra u produžetku, niko ne želi previše da rizikuje. Podsetimo, i jedni i drugi su do četvrtfinala došli posle penala!

KRAJ REGULARNOG DELA MEČA! Hrvatska i Rusija idu u produžetke. Izgleda da Subašić ipak neće napuštati igru.

89' - Katastrofa za Danijela Subašića. Povredio je mišić zadnje lože prilikom jednog rutinskog hvatanja lopte. Hrvatska nema izmenu do početka produžetaka, kada dobijaju onu bonus izmenu.

Danijel Subašić se povredio
Danijel Subašić se povredio foto: EPA/Khaled Elfiqi

84' - Sve se više čini da ćemo opet gledati produžetke na ovom Mundijalu!

78' - Kao da i jednima i drugima odgovara ovakvo stanje stvari na terenu-

60' - Ivan Perišić je imao najbolju šansu drugog poluvremena. Šutirao je sa nekih osam metara, lopta se od stative vratila u peterac, Rusi su imali mnogo sreće.

50' - Imali su Hrvati lep pokušaj makazicama, ali na kraju lopta nije bila upućena toliko jako koliko je u prvi mah delovalo. Lak posao za Igora Akinfejeva.

46' - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!!! Veoma interesantan meč do sada!

39' - ANDREEEEEEEEEEEJ KRAMARIIIIIIIIIIIĆ! Rusi su ispustili prednost, odlična reakcija glavom fudbalera Hofenhajma.

31' - DENIS ČERIŠEEEEEEEEEEEEEEEEV! Rusija vodi sa 1:0! Ovo je njegov četvrti gol na Prvenstvu, do sada ubedljivo najlepši! Zaista, magija u režiji ruskog fudbalera!

26' - Sve je mirno!

12' - Ravnopravan meč za sada.

6' - Prvi pokušaj Hrvata. Ante Rebić je pokušao da centrira kroz peterac, Akinfejev je odlično odbranio.

Rusija - Hrvatska
Rusija - Hrvatska foto: Reuters

4' - Prvu šansu na meču imao je Artjom Dzjuba, koji je u kaznenom Hrvatske uhvatio volej, ali ga je izblokirao Lovren.

1' - Utakmica je počela.

19.57 - Sve je spremno za početak spektakla!

Hrvati se zagrevaju pred Ruse
Hrvati se zagrevaju pred Ruse foto: Reuters

19.08 - Evo sastava Rusije i Hrvatske.

RUSIJA (4-2-3-1): Akinfejev – Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Kudrijašov – Zobnin, Kuzjaev – Samedov, Golovin, Čerišev – Dzjuba. Selektor: Stanislav Čerčesov.

HRVATSKA (4-2-3-1): Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Rakitić, Modrić – Rebić, Kramarić, Perišić – Mandžukić. Selektor: Zlatko Dalić.

Slavlje Engleza
Slavlje Englezafoto: Reuters

90+3' - Sudija je označio kraj meča! Euforija u redovima Engleske. Ostrvljani su se konačno posle skoro tri decenije plasirali u polufinale Mundijala.

83' - Englezi lagano privode meč kraju!

Pikford opet spašava gol Engleske
Pikford opet spašava gol Engleskefoto: EPA/Sergei Ilnitsky

71' - Kujdeti je probio po levom boku i bronašao Berga, ali je Pikford opet spasao Englesku.

Fantastični Pikford
Fantastični Pikfordfoto: Reuters

61' - Švedska u stopotnoj prilici! Klajsen se našao jedan na jedan sa golmanom engleske, ali Pikford maestralnom odbranom sprečava Švedsku da smanji vođstvo.

Ali za 2:0
Ali za 2:0foto: EPA/Facundo Arrizabalaga

58' - GOLLLLL! Dele Ali postiže pogodak za 2:0. Lingard lepim centaršutom iz prve sa ćoška kaznenogm, sa desne strane pronalazi Alija na drugoj stativi , kome nije bilo teško da sprovede loptu u mrežu.

44' - Sterling se našao u stopostotnoj prilici, sam ispred golmana, međutim nije odreagovao kako treba, pa je prilika propala barem na sekund. Zatim je nastavio da gnjavi loptu u kaznenom iako je imao dva slobodna saigrača koji su ulazili u kazneni. Odlučio je da im nedoda nego da šutne što se ispostavilo kao velika greška!

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

29' - GOOOL! Ešli Jang je izveo korner sa leve strane, lopta je dugo putovala i stiže na desetak metara od gola Švedske, Megvajer sjajno skače i sprovodi loptu glavom u mrežu Švedske.

23' - Opasna akcija Engleske, Tripije je pokušao da ubaci loptu na peterac ka Kejnu, ali njegov pokušaj je izblokiran.

19' - Kejn se našao u izglednoj prilici ali je šutirao pored gola.

9' - Miran meč za sada!

1' - Utakmica je počela!

15.00 - Evo i sastava za meč Švedska - Engleska!

14:00 - (ne)nameran lapsus hrvatskih novinara pred meč sa Rusijom:

12:05 - Podsećanje na najveće uspehe na Mundijalu reprezentacija koje će danas igrati svoje mečeve:

12:00 - Satnica današnjih mečeva: