20. DAN MUNDIJALA: Švedska minimalno, Engleska na penale! (FOTO)

SVETSKO PRVENSTVO, 2018.

Sva dešavanja sa ovih mečeva možete da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 23:08h

Na programu je 20. dan Mundijala, odnosno četvrti dan osmine finala, a na teren su prve izašle reprezentacije Švajcarske i Švedske.

Šveđani su slavili sa 1:0 golom Emila Forsberga.

U drugom meču dana Englezi su na penale bili bolji od Kolumbije.

Ovi mečevi odredili su parove četvrtfinala koji u polufinalu idu na pobednika meča između Hrvatske i Rusije.

16:00 - Švajcarska - Švedska

20:00 - Engleska - Kolumbija

Sva dešavanja sa ovih mečeva možete da pratite uz naš "lajv-blog".

ENGLESKA JE U ČETVRTFINALU!!! Strelac pobedonosnog gola bio je Erik Dajer.

3:3 - Pikford je odbranio penal! Englezi šutiraju za pobedu.

3:3 - Fantastičan penal Kirana Tripijea.

3:2 - Uribe promašuje, tačnije pogađa prečku! Prejako je šutirao.

3:2 - Ospina je odbranio penal Džordanu Hendersonu, kapitenu Liverpula. Džerardu se ovo nikad ne bi desilo...

3:2 - Luis Murijel pribrano!

2:2 - Pogađa i Markus Rašford. Više nego rutinski.

2:1 - Kvadrado je zakucao loptu u mrežu. Pikford nemoćan.

1:1 - Precizan je i Hari Kejn!

1:0 - Gol Falkaa.

Prvi šutiraju Kolumbijci!

Englezi se spremaju za finalni napor
Englezi se spremaju za finalni napor foto: Reuters

PENALI!!! Treći put u ovoj osmini finala gledaćemo penale. Hrvati i Rusi su na taj način prošli u narednu fazu takmičenja.

117' - Po jedna polušansa za Engleze i Kolumbijce u poslednjih nekoliko minuta. Sudija Gajger je upravo pomalo oštetio Južnoamerikance nedosudivši im čist korner.

112' - Deni Rouz je imao odličnu šansu posle asistencije Hendersona da savlada Ospinu, ali je šutirao malo pored leve stative kolumbijskog čuvara mreže. Drže se braća južnoamerička, još samo malo do jedanaesteraca, koje bi sigurno prihvatili onog momenta kada su saznali da neće igrati Hames Rodrigez.

Englezi već imaju spremnu foru za izvođenje penala. Očekivali su ovako nešto.

106' - Velika šansa za Vardija, odbranio je Ospina njegov pokušaj, ali i da je lopta ušla u gol, bio bi sviran ofsajd. Doduše, tek posle VAR asistencije, jer pomoćni sudija nije digao zastavicu.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA! Ostalo je 1:1.

113' - Umorni su i jedni i drugi, sve više deluje da ćemo u penale...

IDEMO U PRODUŽETKE! Već treći produžeci u dosadašnjem toku takmičenja!

94' - NEVERICA! Korner je izveo Huan Kvadrado, Jeri Mina je strelac pogotka za 1:1! Ovakvu dramu još nismo imali na Mundijalu u Rusiji.

Kolumbijci postižu gol
Kolumbijci postižu gol foto: Reuters

93' - Vrhunski udarac Uribea volejem sa 30 metara, fantastična odbrana Pikforda! Ali, FANTASTIČNA!

82' - Kvadrado je imao odličnu šansu posle kontranapada, ali ju je promašio. Šutirao je iznad prečke, lopta mu je preška preko stopala.

77' - Englezi deru otkako su postigli gol! Ne uspevaju da daju još jedan, ali su znatno bolji na terenu.

63' - Od momenta kada je sudija Gajger svirao onaj penal, Kolumbijci ga ne puštaju na miru! Nezadovoljni su..

Fudbalska reprezentacija Engleske
Fudbalska reprezentacija Engleske foto: EPA/Yuri Kochetkov

57' - 1:0 ZA ENGLESKU! Hari Kejn postiže svoj šesti gol na Prvenstvu, ali četvrti sa penala.

54' - Penal za Englesku! Kolumbijci protestuju! Opet taj Karlos Sančez, čovek koji je u prvom meču sa Japanom dobio crveni karton u 4. minutu. Kejn će šutirati jedanaesterac.

46' - Nastavljeno je drugo poluvreme!

POLUVREME! Prvi deo igre završen je bez većih uzbuđenja!

33' - Nema skoro nikakvih uzbuđenja. Englezi, kao i do sada, igraju veoma dosadne utakmice (čak i ona ogromna pobeda protiv Paname bila je dosadna). Gotovo identičan posed lopte na obe strane, malo jedni, pa malo drugi obigravaju oko protivničkog šesnaesterca.

Navijači reprezentacije Engleske
Navijači reprezentacije Engleske foto: AP

16' - Hari Kejn je imao šansu posle centaršuta Tripijea na drugu stativu, ali je pogodio samo spoljni deo mreže glavom. Nezgodna pozicija je bila, nije bilo lako odavde zapretiti.

10' - Mirno je sve za sada.

5' - Slobodnjak za Engleze u dobroj poziciji za centaršut posle igre Kolumbijaca rukom.

20.00 - Sve je spremno za početak meča.

19.00 - Evo sastava za meč Engleske i Kolumbije!

KRAJ! Švedska je u četvrtfinalu Mundijala!

66' - EMIIIIIIIIIIIL FORSBERRRRRRRRRRRRG!!! Švedska vodi sa 1:0, strelac je fantastični fudbaler Red Bul Lajpciga. Doduše, bilo je i odbitka od nogu fudbalera Švajcarske.

59' - U prvih 15 minuta prvog poluvremena nismo videli apsolutno ništa! Čini se da to više odgovara Šveđanima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Nije bilo golova, videli smo svega tri šanse.

41' - Dobri napadi Švedske, fantastičan centaršut Lustiga, ali neverovatan promašaj Albina Ekdala sa nekoliko metara.

39' - Džemaili je dobio loptu od Zubera, odlično se našao na povratnoj lopti, ali su Švajcarci promašili priliku utakmice. Veoma neprecizan šut.

30' - Velika šansa za Švedsku, ali je golman Jan Zomer fantastično odbranio šut iz voleja sa nekih 15 metara. Skandinavci za sada konkretniji.

20' - Poprilično miran početak utakmice.

15:00 - Evo sastava za prvi meč:

12:00 - Podsetimo se meča Engleske i Kolumbije iz 1998. godine