NEJMAR PRORADIO KAD JE TO POTREBNO: Brazilci sa dva identična gola isprašili Meksikance i otišli u četvrtfinale! (FOTO)

Neki bi rekli rutinski

Dobili smo i petog učesnika četvrtfinala, a to je reprezentacija Brazila

Objavljeno: 18:02h

Brazil je u četvrtfinalu, Meksiko ide kući! Ni iz sedmog pokušaja "sombrerosi" nisu uspeli da prođu dalje od osmine finala na Mundijalu.

Prvi favoriti za osvajanje titule svetskog prvaka su za razliku od Meksikanaca svoje šanse na ovom meču iskoristili i slavili 2:0 golovima Nejmara i Firmina, te sada čekaju pobednika susreta Belgija - Japan.

Roberto Firmino i Nejmar slave
Roberto Firmino i Nejmar slave foto: Reuters

A nije tako slutilo posle prvih 20-25 minuta utakmice kada su izabranici Karlosa Osorija prosto leteli po terenu i apsolutno sabili Brazilce u šesnaesterac, a šanse su se samo nizale.

Nejmar u duelu sa dvojicom reprezentativaca Meksika
Nejmar u duelu sa dvojicom reprezentativaca Meksika foto: EPA/Tatyana Zenkovich

Međutim, mic po mic, "selesao" je počeo da se oslobađa pritiska i da sve više i opasnije napada, da bi do kraja poluvremena napravili brojne obiljne prilike, ali je Očoa sprečavao Nejmara, Žesusa, Kutinja i ostatak ekipe da mu zatresu mrežu.

Giljermo Očoa je odlično branio na ovom meču
Giljermo Očoa je odlično branio na ovom meču foto: Reuters

Međutim, to se promenilo na startu drugog poluvremena kada je Nejmar odlično uklizao posle ubacivanja Vilijana u peterac i postigao vodeći pogodak na meču koji je proslavio penjanjem na ramena Paulinju.

Nejmar postiže vodeći gol za Brazil
Nejmar postiže vodeći gol za Brazil foto: Reuters

Usledili su novi napadi brazilskih igrača koji su želeli da što pre reše pitanje pobednika, međutim, Očoa je nastavio da brani kao hobotnica, da bi se onda otvorio prostor kako se meč bližio kraju, a Meksikanci sve više otvarali i kretali u napade po izjednačenje.

Roberto Firmino postiće drugi gol za Brazil
Roberto Firmino postiće drugi gol za Brazil foto: EPA/Tatyana Zenkovich

I kakoto obično biva sevnula je kontra preko Nejmara čije je ubacivanje lopte uspeo da zakači Očoa, ali nedovoljno jako da bi je sprečio da dođe do Firmina koji je gotovo na identičan način postigao pogodak kojim je sve rešeno.