18. DAN MUNDIJALA: Hrvati u četvrtfinalu posle drame na penalima! Junak Danijel Subašić! Moćni Akinfejev poslao Špance kući! (FOTO)

svetsko prvenstvo, 2018.

Sva dešavanja sa današnjih mečeva možete da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 07:16h

Mundijal se nastavlja, a na programu je drugi dan osmine finala.

Od 16 časova svoj meč igraju Rusija i Španija, a od 20 na teren izlaze Hrvatska i Danska.

Juče su svoje mečeve odigrali Francuska i Argentina, gde su Galski petlovi rezultatom 4:3 u fantastičnom meču poslali kući Gaučose, a Urugvaj je pobedom od 2:1 nad Portugalom izbacio aktuelne šampione Evrope iz daljeg takmičenja.

Zanimljivo i Mesi i Ronaldo napuštaju Mundijal već posle osmine finala.

Sva dešavanja sa današnjih mečeva možete da pratite uz "lajv-blog".

3:2 - Rakitić pogađa! Hrvatska je u četvrtfinalu!

2:2 - Jorgensen ne pogađa, opet brani Subašić!

2:2 - Josip Pivarić neuspešan, opet Kasper Šmajhel brani!

2:2 - Lase Šene promašuje, ponovo Subašić brani jedanaesterac!

2:2 - Ispravlja se Modrić, sada pogađa!

1:2 - Kron-Deli precizan!

1:1 - Kramarić pogađa!

0:1 - Simon Kjaer pogađa!

0:0 - Promašaj i Milana Badelja, drugi penal koji brani na utakmici Šmajhel.

0:0 - Promašaj Kristijana Eriksena, brani mu Subašić penal!

120. minuta - KRAJ! I ovde će penali odlučivati koja ekipa ide u četvrtfinale! Hrvatska - Danska 1:1 posle 120 minuta igre.

116. minut - Luka Modrić je upravo propustio priliku života. Imao je penal, ali mu je Šmajhel odbranio, tačnije uhvatio živu loptu, a mogao je Hrvat da pošalje svoj tim u četvrtfinale.

Luka Modrić je promašio penal za pobedu i četvrtfinale
Luka Modrić je promašio penal za pobedu i četvrtfinale foto: Reuters
Kasper Šmajhel brani penal Luki Modriću
Kasper Šmajhel brani penal Luki Modriću foto: Reuters
Kasper Šmajhel je uhvatio 'živu loptu
Kasper Šmajhel je uhvatio "živu loptu" Modriću sa penala foto: Reuters

115. minut - PENAL ZA HRVATSKU! Rebić je bio u idealnoj poziciji, predriblao je i Šmajhela i baš pre nego je poslao loptu u mrežu srušio ga je Jorgensen i dobio samo žuti karton, iako je bio poslednji igrač odbrane.

Matijas Jorgensen pravi penal nad Antom Rebićem
Matijas Jorgensen pravi penal nad Antom Rebićem foto: Reuters
Matijas Jorgensen ruši Antu Rebića za jedanaesterac
Matijas Jorgensen ruši Antu Rebića za jedanaesterac foto: Reuters
Ante Rebić je imao otvoren put ka praznom golu
Ante Rebić je imao otvoren put ka praznom golu foto: Reuters

105. minut - Kraj prvog produžetka! Dovoljno o srčanosti i tenziji govori to da do sada nije bilo nijednog žutog kartona na celom meču.

101. minut - Deset minuta igre u prvom produžetku - ista meta, isto odstojanje, što bi se reklo. I jedni i drugi deluju potpuno nezainteresovano da napadnu i da postignu gol.

92. minut - Konačno malo uzbuđenja i to na obe strane. Najpre Rakitić snažno šutira iz daljine pored gola, a potom strelac prvog gola, Jorgensen, hvata volej na odbitku posle kornera, ali lopta takođe odlazi pored gola.

Ante Rebić prati Henrika Dalsgarda
Ante Rebić prati Henrika Dalsgarda foto: AP

87. minut - Sve je izvesnije da ćemo i na drugom meču danas gledati produžetke. Tako je ako se pitaju selektori i fudbaleri Hrvatske i Danske.

Domagoj Vida u vazdušnom duelu sa tri igrača Danske
Domagoj Vida u vazdušnom duelu sa tri igrača Danske foto: Reuters

72. minut - I evo prve iole ozbiljnije šanse u drugom poluvremenu. Sjajno se Jorgensen izborio za prostor za šut u srcu šesnaesterca Hrvatske, ali je to loše uradio i Subašić je lako odbranio.

Jusuf Poulsen okružen sa tri hrvatska igrača
Jusuf Poulsen okružen sa tri hrvatska igrača foto: EPA/Franck Robichon

60. minut - Daleko manje uzbudljivo drugo poluvreme u prvih 15 minuta. Čini se da sada i jedni i drugi čekaju na grešku protivnika i ne žele previše da rizikuju sa napadanjem.

Martin Brajtvajt u jednoj od akcija na meču
Martin Brajtvajt u jednoj od akcija na meču foto: Reuters
Luka Modrić i njegova verna senka na terenu Tomas Dilejni
Luka Modrić i njegova verna senka na terenu Tomas Dilejni foto: Reuters

45. minut - Kraj odličnog prvog poluvremena! Kasper Šmajhel je ponovo u finišu morao da dokazuje svoj kvalitet kada je ukrotio novi pokušaj Perišića.

Kasper Šmajhel je u nekoliko situacija morao da pokazuje svoj veliki kvalitet
Kasper Šmajhel je u nekoliko situacija morao da pokazuje svoj veliki kvalitet foto: AP

42. minut - Uuuuu, sreća sada za Hrvate. Eriksen je hteo da centrira ali mu je olopta preška preko noge i krenula prema golu, ali se prečka isprečila na njenom putu.

29. minut - Spašava Šmajhel Dance u ovim trenucima, u nekoliko sekundi je dva puta morao da interveniše posle šuteva hrvatskih igrača, a na kraju je Perišić loše zahvatio loptu u poslao je preko gola.

Ivan Perišić šutira preko gola
Ivan Perišić šutira preko gola foto: EPA/Tolga Bozoglu

25. minut - Otvoren je meč, mnogo dešavanja je na terenu, prete i jedni i drugi, a navijači na tribinama baš uživaju praveći čuvene meksičke talase!

Danijel Subašić brani šut Martina Brajtvajta
Danijel Subašić brani šut Martina Brajtvajta foto: EPA/Tolga Bozoglu

4. minut - GOOOL! Ludilo od starta u Nižnjem! Mario Mandžukić nije dozvolio Dancima ni da se pošteno izraduju posle vođstva i odmah uzvratio istom merom. Kiks Kjaera koji je pogodio saigrača pri izbacivanju lopte, a ona se odbila do napadača Hrvatske koji je prosleđuje u mrežu.

Mario Mandžukić je već u 4. minutu izjednačio
Mario Mandžukić je već u 4. minutu izjednačio foto: Reuters
Mario Mandžukić koristi kiks Kjaera i postiže gol
Mario Mandžukić koristi kiks Kjaera i postiže gol foto: Reuters
Mario Mandžukić slavi gol
Mario Mandžukić slavi gol foto: Reuters

1. minut - GOOOL! Kakav početak utakmice, Hrvatska je šokirana! Matijas Jorgensen je zatresao mrežu, tačnije učinio je to golman Subašić koji nije najbolje reagovao i odbio loptu u stativu i ona je potom završila u mreži.

Matijas Jorgensen postiže najbrži gol na Svetskom prvenstvu do sada
Matijas Jorgensen postiže najbrži gol na Svetskom prvenstvu do sada foto: Reuters
Danijel Subašić gleda kako lopta ulazi u gol posle šuta Matijasa Jorgensena
Danijel Subašić gleda kako lopta ulazi u gol posle šuta Matijasa Jorgensena foto: Reuters

19.15 - Na redu je novi meč osmine finala u kome se sastaju Hrvatska i Danska, a evo i sastava dve ekipe.

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Brozović, Rakitić, Modrić, Rebić, Perišić, Mandžukić.

Danska: Šmajhel, Dalsgard, Jorgensen, Kjaer, Kristensen, Knudsen, Dilejni, Eriksen, Poulsen, Kornelijus, Brajtvajt.

3:4 - Jago Aspas promašuje, Akinfekjev brani i drugi penal! Sve je gotovo! Rusija je u četvrtfinalu, Španija je ispala u osmini finala!

1:0 - Inijesta.

120. minut - Rusi su uspeli! Odbranili su se i domogli se penala, što su i želeli. Prvi put na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu će penali odlučivati pobednika!

115. minut - Traže sada Španci penal, traže da se gleda VAR, ali iz sudijske sobe je stiglo uputstvo Kujpersu da nema potrebe i da duel između Ignaševiča i Pikea nije bio takav da se može pokazati na "belu tačku".

Igrači Španije traže penal od Kujpersa
Igrači Španije traže penal od Kujpersa foto: Reuters

108. minut - Kakva sada šansa za Španiju! Jago Aspas je probio po desnoj strani i opet je nepremostiva prepreka za njega da postigne gol bio Akinfejev koji ga dovodi do ludila. Na odbitak je naleteo Karnahal, ali je njegov udarac izblokiran.

105. minut - Gotov je prvi produžetak, u kome je opet španska reprezentacija dominirala na terenu, ali im Rusi odolevaju i odlično se brane kao i tokom čitavog meča.

Jago Aspas šutira, Akinfejev brani
Jago Aspas šutira, Akinfejev brani foto: AP

103. minut - Baca Fernando Jero sve karte na napad, jer ne želi da rizikuje sa penalima, već će probati da do kraja produžetaka dođu do pobedonosnog gola. U igru je ušao još jedan napadač sa klupe Rodrigo.

Trenutak sa utakmice osmine finala između Rusije i Španije
Trenutak sa utakmice osmine finala između Rusije i Španije foto: Reuters

90. minut - Završeno je 90 minuta bez pobednika. Produžeci će se eigrati prvi put na šampionatu.

Fudbaleri Rusije na pauzi pre produžetka
Fudbaleri Rusije na pauzi pre produžetka foto: Reuters
Fernando Jero daje instrukcije pre početka produžetaka svojim igračima
Fernando Jero daje instrukcije pre početka produžetaka svojim igračima foto: Reuters

85. minut - Akinfejev sada spašava Ruse sa dve odbrane u samo nekoliko sekundi. Tukao je Aspas oba puta, ali poput mačke je reagovao ruski golman.

Jago Aspas nije uspeo iz velike šanse da postigne pogodak
Jago Aspas nije uspeo iz velike šanse da postigne pogodak foto: Reuters
Igor Akinfejev brani fantastično na ovom meču
Igor Akinfejev brani fantastično na ovom meču foto: Reuters

62. minut - Španija po običaju dominira sa posedom lopte, pletu mrežu oko gola Akinfejeva, imali su i nekoliko polušansi.

47. minut - Prva šansa u drugom poluvremenu, ali se nije dobro snašao Đordi Alba u šesnaestercu. Umesto da šutne stopalom, loptu je udario butinom pa je bila lak plen za Akinfejeva.

42. GOOOL! - Artjom Đuba je siguran sa bele tačke. Rusija izjednačuje na 1:1, Đuba postiže svoj treći gol na Mundijalu.

Artjom Dzuba pogađa sa penala
Artjom Dzuba pogađa sa penala foto: EPA/Abedin Taherkenareh
Artjom Dzuba slavi gol
Artjom Dzuba slavi gol foto: AP
Artjom Džuba pogađa sa penala
Artjom Džuba pogađa sa penala foto: Reuters

40. minut - PENAL ZA RUSIJU! Lopta pogađa Pikea u ruku u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na belu tačku.

Trenutak kada Đerar Pike udara loptu rukom u šesnaestercu
Trenutak kada Đerar Pike udara loptu rukom u šesnaestercu foto: EPA/Sergei Chirikov
Đerara Pikea je lopta udarila u ruku posle šuta Džube
Đerara Pikea je lopta udarila u ruku posle šuta Džube foto: EPA/Abedin Taherkenareh

12. minut - GOOOL - Španija vodi! Iako je najpre gol pripisan Serhiju Ramosu, na kraju je ipak reč o autogolu Sergeja Ignaševiča koga je pogodila lopta u list i odbila se u mrežu.

Serhio Ramos postiže neverovatan gol u padu, ali je dilema da li je loptu udario on ili Ignaševič foto: EPA/Abedin Taherkenareh