DAME I GOSPODO, ALEKSANDAR KATAI! (FOTO) (VIDEO)

MAJSTOR

Bivši kapiten Crvene zvezde igra sezonu karijere

Fudbaleri Čikago Fajera savladali su Njujork Siti kod kuće u uzbudljivom meču, sa dva preokreta, rezultatom 3:2. Junak pobede domaćih bio je bivši igrač Crvene zvezde Aleksandar Katai.

Srbin sa mađarskim pasošem Nemanja Nikolić doneo je prednost ekipi Veljka Paunovića u šestom minutu, ali su do poluvremena gosti okrenuli golovima Tajurija u 36. i Bergeta u 40.

Od starta drugog dela igre na scenu je stupio Katai i sa dva gola, u 47. i 52. minutu, vratio vođstvo svom timu što je, ispostaviće se, bilo dovoljno za tri boda.

Kod prvog pogotka je sjajno ušao u sredinu sa desne strane i slabijom levom nogom poslao loptu u dalji ugao, dok je drugi kruna fenomenalne solo akcije.

Katai sada ima osam golova na 17 mečeva za Čikago i on je, uz Nikolića, jedan od najboljih igrača Fajera ove sezone.

Paunovićev tim zauzima šesto mesto na Istoku sa 23, dok je Njujork ostao drugi sa 31.