Švajcarci remijem sa Kostarikom do drugog mesta u grupi, na redu je Švedska! (FOTO)

MUNDIJAL 2018, 3. KOLO

Reprezentacija Švajcarske remizirala je na Mundijalu 2:2 sa Kostarikom u poslednjem kolu grupe E.

Povela je Švajcarska u 37. minutu. Na centaršut sa desne strane odlično je skočio Embolo, spustio loptu glavom za Džemailija, a ovaj topovskim udarcem smestio loptu iza leđa Navasa.

Kostarika je ipak postigla gol na ovom Mundijalu. Izveden je korner sa desne strane, najviši u skoku bio je Kendal Voston i poravnao u 56. minutu.

Josip Drmić je uzdrmao stativu Navasovog gola u 78. minutu, ali je deset minuta kasnije ovaj fudbaler pogodio i mrežu, asistirao mu je drugi rezervista, Zakarija. Kostarika je ipak stigla do svog prvog boda, a gol za 2:2 postigao je Brajan Ruiz iz jedanaesterca u 93. minutu, prethodno je srušen Kembel.

Švajcarska je prvu fazu završila na drugoj poziciji i ide na Švedsku u osmini finala.