SRBIJO, IZBAČENA SI: Tijago Silva učinio Orlovima uslugu i rezervisao im karte za Beograd! (FOTO)

mundijal, 3. kolo

Sva dešavanja sa današnjeg meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 22:32h

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Brazila sa 2:0 i tako završila takmičenje na Mundijalu već u grupnoj fazi.

Golove su postigli Paulinjo u 35. minutu i Tijago Silva u 62.

Srpska reprezentacija je završila na trećem mestu grupe E sa tri osvojena boda, dok je Brazil na prvoj poziciji sa sedam poena i igraće protiv Meksika u osmini finala. Švajcarska je kao druga otišla dalje, a za rivala će imati Švedsku.

Srbija je imala svoje prilike sredinom drugog poluvremena, ali Mitrović i drugovi nisu uspeli da dođu do gola. U nastavku su na teren ušli Radonjić, Živković i Jović, ali ništa vredno pomena se nije desilo do kraja.

Nejmar je u par navrata mogao da poveća prednost "Selesaa", međutim previše neozbiljno je ušao u takve šanse, i po našu sreću rezultat se nije menjao do završetka meča.

Srbija je samo pobedila reprezentaciju Kostarike u prvom kolu, a od Švajcarske je poražena sa 2:1, ne računajući večerašnji poraz.

Uskoro opširnije...

21:52 - Kraj meča: Brazil - Srbija 2:0

85' - Nejmar je imao šansu za 3:0.

71' - Raspalio je Felipe Luis po lopti, Stojković izbija daleko od gola

68' - GOOOL! - Tijago Silva šalje Srbiju za Beograd - 0:2

65' - Rukavina na Mitrovića koji pogađa Alisona u ruke.

63' - Tri minuta srpske agresije. Tadić, Mitrović, Kolarov, SMS... svi su oni bili opasnost za gol Alisona. Na kraju ništa od gola, ostaje 1:0.

61' - Najbolja prilika za našu reprezentaciju. Mitrović je imao prazan gol, ali pogađa brazilskog štopera u nogu.

56' - Prilika za Srbiju, Miranda izbija loptu u korner, a odmah zatim Nejmar izlazi sam pred Stojkovića koji uspeva da odbrani ovaj šut Brazilca

55' - Statistika dosadašnjeg dela meča:

50' - I prvotimci Crvene zvezde prate reprezentaciju Srbije na pripremama u Austriji

49' - Nemanja Matić dobija žuti karton i u slučaju našeg učešća u osmini finala propustiće taj duel

21:00 - Počelo je drugo poluvreme na stadionu Spartaka u Moskvi

20:45 - Gotovo je prvo poluvreme, Brazil golom Paulinja vodi sa 1:0.

46' - Pokušao je Nejmar iz daljine, ali ništa vredno pomena. Ostaje 1:0, meč će se igrati još jedan minut u prvom poluvremenu.

36' - GOOOL! Kutinjo za Paulinja i to je 1:0 za Brazil. Sjajno se snašao vezni igrač Barselone i prevario Stojkovića. Sa ovim rezultatom Srbija završava Mundijal.

31' - Švajcarska je povela golom Džemailija.

29' - Žesus je poslao Veljkovića po "burek", ali Milenković se postavlja kako treba

26' - Malo statistike:

25' - Nejmar je probao iskosa, ali Stojković uspeva da otkloni opasnost

Nejmar šutira, Stojković brani
Nejmar šutira, Stojković brani foto: Reuter

17' - Bez golova za sada, naša reprezentacija je sasvim korektno ušla u meč i nema problem da napadne zadnju liniju brazilske odbrane

15' - Prvi korner za Srbiju

8' - Umesto Marsela na terenu je Felipe Luis

Izlazak Marsela sa terena
Izlazak Marsela sa terena foto: Reuter

20:00 - Meč je počeo.

19:20 - Istorijat mečeva ove dve reprezentacije na Mundijalima:

19:10 - Mladen Krstajić je promešao karte za ovaj meč i umesto Ivanovića na njegovo mesto će Rukavina, dok je Duška Tošića zamenio mladi Miloš Veljković koji već zna kako se pobeđuje Brazil, pošto je 2015. na Novom Zelandu osvoji svetsku titulu posle velike pobede u finalu.

19:00 - Evo i sastava: