NAJVEĆA DRAMA NA MUNDIJALU DO SADA! Argentina u poslednjim minutima do osmine finala, Hrvati su prvi u grupi! (FOTO)

GRUPA d, 3. kolo

Potpuno ludilo u poslednjem kolu četvrte grupe!

Objavljeno: 22:08h

Neverovatna drama u grupi D Svetskog prvenstva u Rusiji. Posle neverovatnih rezultatskih klackalica Hrvatska je slavila nad Islandom sa 2:1, koliko i Argentina nad Nigerijom.

Ti rezultati znače da su Hrvati kao prvi, a Argentinci kao drugi u grupi prošli u osminu finala, gde će se Vatreni sastati sa Danskom, a Gaučosi sa Francuskom, što će ujedno biti najveći derbi te faze takmičenja.

Horhe Sampaoli
Horhe Sampaoli foto: EPA/Tolga Bozoglu

Sve je počelo dobro po Argentince, kada je u 14. minutu Leo Mesi odlično primio dodavanje Banege, utrčao zdesna u protivnički kazneni prostor i desnom nogom, svojom slabijom, matirao Uzohoa.

Imao je još jednu priliku u 33. minutu kada je iz slobodnog udarca pogodio stativu. Međutim, onda se događa ludnica.

Lionel Mesi
Lionel Mesi foto: EPA/Georgi Licovski

Havijer Maskerano je u 49. minutu igrao rukom u svom kaznenom prostoru, te je Čakir pokazao na belu tačku. Siguran sa bele linije dva minuta kasnije bio je Viktor Mozes. Ludu završnicu omogućio je Markos Roho u 86. minutu kada je natrčao na loptu i sjajno iz prve zakucao loptu na asistenciju Merkada. Interesantno, Nigerijci su u minutima pre toga imali dosta šansi.

Reprezentacija Hrvatske
Reprezentacija Hrvatske foto: EPA/Khaled Elfiqi

Što se drugog meča tiče, Hrvati su veoma slično kao Argentinci došli do trijumfa.

Poveli su pogotkom Milana Badelja u 53. minutu, Gilfi Sigurdson je sa penala izjednačio, da bi trijumf Hrvatima doneo Ivan Perišić u 90. minutu.