PORTUGALCI SLAVE, IRANCI PROKLINJU SUDBINU: Triler u Saransku, bomba Kvarežme, Ronaldo promašio penal, zamalo veliki preokret! (FOTO)

Mundijal 2018. godine, grupa b

Portugalci će u narednu rundu pošto su uspeli da izbegnu poraz u okršaju sa Iranom i igraće protiv Urugvaja u osmini finala

Objavljeno: 22:41h

Portugalija je uspela i stigla je do osmine finala Svetskog prvenstva, gde će sa prvog mesta u grupi B ići na drugoplasiranu ekipu iz grupe A, a to je domaćin Rusija!

Evropski prvaci su uspeli da izvojevaju remi 1:1 protiv borbenog, požrtvovanog, upornog i sjajnog Irana koji se do poslednjeg trenutka se borio da stigne do neophodne pobede i na taj način se domogne osmine finala, jer im ishod meča između Španije i Maroka nije išao na ruku.

Fudbaleri Portugalije slave plasman u osminu finala Mundijala
Fudbaleri Portugalije slave plasman u osminu finala Mundijala foto: Reuters

Bila je ovo jedna veoma napeta utakmica, puna tenzija i naboja, što je bilo jasno i na osnovu ponašanja igrača obe ekipe, koji su u svakom momentu pokušavali da izvrše neki pritisak na arbitra da dosudi nešto u njihovu korist.

Ovo je sigurno meč i na kome je VAR rekordni broj puta korišćen na šampionatu i na kraju i uticao na rezultat.

VAR je korišćen najviše puta na meču Iran - Portugalija
VAR je korišćen najviše puta na meču Iran - Portugalija foto: Reuters

Rikardo Kvarežma je postigao evrogol u finišu prvog poluvremena u svom stilu spoljnim delom stopala i to baš u trenucima kada su Iranci počeli da se oslobađaju početnog grča u kome su igrali.

Rikardo Kvarežma u trenutku kada postiže gol
Rikardo Kvarežma u trenutku kada postiže gol foto: Reuters

Sve je mogao da završi Kristijano Ronaldo u 53. minutu, ali je penal koji je dobio nakon što je sudija pregledao VAR snimak, promašio, tačnije, odbranio mu je odlični Alireza Beiranvand.

Alireza Beiranvand brani penal Kristijanu Ronaldu
Alireza Beiranvand brani penal Kristijanu Ronaldu foto: Reuters

I tada kreće da kuva na terenu, ograči obe ekipe postaju sve oštriji, a Iranci vrše još jači pritisak na sudiju i sve vreme napadaju i pokušavaju da stignu do izjednačenja.

Kristijano Ronaldo udara igrača Irana Ebrahimija
Kristijano Ronaldo udara igrača Irana Ebrahimija foto: Reuters

Umalo je Ronaldo dobio i crveni karton kada je bez lopte udario defanzivca Irana, ali mu je posle pregledanog video snimka sudija pokazao samo žuti.

Sudija pokazuje žuti karton Ronaldu iako je postojala mogućnost da to bude i isključenje foto: AP

I onda drama na samom kraju, lopta posle jednog centaršuta pogađa Soareša u ruku, Iranci skaču i traže penal, VAR se javlja i poručuje sudiji da pogleda snimak, što ovaj čini nakon čega pokazuje na belu tačku.

Ansarifard postiže gol sa penala za izjednačenje
Ansarifard postiže gol sa penala za izjednačenje foto: Reuters

Precizan je bio Ansarifard iz jedanaesterca za dodatnu dramu u sudijskoj nadoknadi, a Portugalci mogu da zahvale Mehdijevoj dekoncentrisanosti samo dva minuta kasnije kada je iz sjajne šanse šutirao pored gola.

Mehdi Taremi promašuje idealnu šansu u 6. minutu sudijske nadoknade
Mehdi Taremi promašuje idealnu šansu u 6. minutu sudijske nadoknade foto: Reuters

Da je pogodio sada bi oni pakovali kofere za povratak kući, a ne Iranci.