RUSI POPILI ŠAMARČINU OD URUGVAJA: Zamalo debakl domaćina u borbi za prvo mesto u grupi A! (FOTO)

Mundijal 2018. godine, grupa A

U duelu koji je odlučivao ko će biti pobednik grupe A, južnoamerička selekcija je razbila domaćina Mundijala

Objavljeno: 18:02h

Domaćin Rusija je dobio žestok šamar od Urugvaja 3:0 u poslednjem meču grupne faze Mundijala u grupi A, i ovo će im biti veliko otrežnjenje pred osminu finala.

Urugvajci su održali fudbalsku lekciju domaćinu Svetskog prvenstva, a da nisu malo stali na kočnicu i da su bili iole ozbiljniji u nekim napadima u drugom poluvremenu, mogli su da im nanesu pravu katastrofu.

Očajni navijači Rusije
Očajni navijači Rusije foto: Reuters

Od prvog minuta su na terenu zaigrali bolje, agresivnije, sa većim posedom i konstatnom željom da napadaju i dođu do gola, a prvi pogodak im je donelo majstorstvo Luisa Suareza iz slobodnog udarca.

Luis Suarez postiže gol iz slobodnog udarca
Luis Suarez postiže gol iz slobodnog udarca foto: Reuters

Slobodnjak sa ivice kaznenog prostora, najbolji igrač Urugvaja je izveo savršeno i jedino kako je mogao da pogodi mrežu Akinfejeva, koji nije ni video odakle mu stiže lopta koja je završila u njegovom donjem levom uglu.

Denis Čerišev postiže autogol
Denis Čerišev postiže autogol foto: Reuters

Nije mnogo prošlo, a već je na semaforu pisalo 2:0 kada je Dijego Laksal šutira, lopta pogodila Čeriševa i promenila pravac te završila u golu Akinfejeva. Na ovaj način je Čerišev nastavio svoj golgeterski niz mečeva, samo je ovog puta pogodio sopstvenu mrežu.

Crveni karton za Igora Smoljnikova
Crveni karton za Igora Smoljnikova foto: Reuters

Da se sve nade Rusa za eventualno izbegavanje poraza sruše u vodu potrudio se Igor Smoljnikov koji je u kratkom roku zaradio dva žuta kartona i tako ostavio svoju ekipu sa igračem manje od 36. minuta.

Edinson Kavani postiže svoj prvenac na Svetskom prvenstvu 2018. godine
Edinson Kavani postiže svoj prvenac na Svetskom prvenstvu 2018. godine foto: Reuters

Konačan rezultat i šamar domaćinu postavio je Edinson Kavani posle kornera u poslednjem minutu utakmice.

U drugom meču ove grupe Egipat i Saudijska Arabija su odigrali nerešeno i na taj način završili učešće na Svetskom prvenstvu, dok će Urugvaj i Rusija igrati protiv dve prvoplasirane ekipe iz grupe B, u osmini finala.

URUGVAJ - RUSIJA 3:0

(Suarez 11, Čerišev a.g. 23, Kavani 90)

Urugvaj: Muslera, Koates, Godin, Kaseres, Nandez (K. Rodrigez), Vesino, Toreira, Bentankur (Araskaeta), Laksalt, Suarez, Kavani (M. Gomez).

Rusija: Akinfejev, Smolnikov, Kutepov, Ignaševič, Kudrijašov, Zobnin, Gazinski (Kuzjaev), Samedov, Mirančuk (Smolov), Čerišev (M. Fernandes), Dzjuba.