8. DAN MUNDIJALA: Hrvatski čas fudbala užasnoj Argentini, Francuzi jedva preko Perua, Jedinak i dalje čuva Kengure! (FOTO)

ZAHUKTAVA SE

Sva dešavanja sa SP u Rusiji mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog.

Objavljeno: 22:03h

Završen je osmi dan Mundijala u Rusiji.

U prvom meču dana, Danska i Australija odigrale su nerešeno rezultatom 1:1 i tako načinile stvari u grupi B veoma interesantnim.

Francuska je savladala Peru rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Mbape

Hrvatska je u derbiju dana prosto upropastila Argentince porazivši ih sa čak 3:0 i tako ih ostavila na samo jednom bodu iz dva meča.

KRAJ MEČA: Argentina je poražena od Hrvatske sa čak 3:0!

91' - GOOOOL! - 0:3 - Au, šta bi ovo?! Ivan Rakitić stavlja tačku na I.

80' - GOOOL! 0:2 - Luka Modrić postiže novi gol za svoju reprezentaciju! Argentina je pred katastrofom!

53' - GOOOL! 0:1 - Ante Rebić dovodi Hrvatsku u vođstvo! Neshvatljiv potez Kabaljera koji je bukvalno nabacio loptu Rebiću na volej što je on iskoristio na pravi način.

45' - Završeno je prvo poluvreme: Argentina - Hrvatska 0:0

Na tribinama je kao i na prošlom meču koji aktivno pruža podršku Argentini:

32' - Sjajna dva minuta. Prvo je Perez imao šansu, ali nije uspeo da pogodi prazan gol, a samo minut kasnije Mandžukić je bio u izuzetnoj prilici, a ni on se nije snašao kako je trebalo.

Poređenje najboljih fudbalera obe reprezentacije:

4' - Perišić je imao odličnu šansu! Lopta je zakačila Kabaljera, korner za Hrvatsku

20:00 - Počeo je meč između Argentine i Hrvatske

Zanimljivost sa prethodnog susreta:

Sledeći na teren izlaze reprezentativci Argentine i Hrvatske što je derbi osmog dana Mundijala. Evo i sastava:

90' - Kraj meča: Francuska je savladal Peru rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Mbape.

55' - Peru je preuzeo inicijativu početkom drugog poluvremena.

45' - Poluvreme: Francuska-Peru 1:0

34' - GOOOL! 1:0 - Kilijan Mbape dovodi Francuze u vođstvo!

20' - I dalje bez golova, bez velikih prilika na obe strane.

17:00 - Počeo je meč između Francuske i Perua.

16:25 - Sastavi Francuske i Perua:

KRAJ MEČA: Podela bodova Danaca i Australijanaca - 1:1

88' Australija je imala možda i poslednju priliku na meču. Azrani i Leki su šutirali, ali je Kasper Šmajhel odbranio dva puta u 20 sekundi.

75' Nezgodna povreda Endrua Nabuta, koga je zamenio Tom Jurić.

53' Australija se dobro drži u drugom delu igre, znatno bolje igra nego u prvom!

48' Počelo je drugo poluvreme, ništa vredno pomena!

POLUVREME! Iako su Danci imali više od igre, Australija je isto kao protiv Francuza, uz pomoć VAR-a dobila penal iz kog je Jedinak doneo trenutnih 1:1.

VAR
VAR foto: Reuters

42' Danci su imali dva dobra centaršuta, posle kojih je oba puta reagovao golman Rajan.

36' NEVEROVATNO! Australija je opet dobila penal posle VAR odluke. Sudija nije video ruku Jusufa Poulsena posle šuta Metjua Lekija, a Mile Jedinak je precizan za 1:1. Identično kao protiv Francuske.

Mile Jedinak slavi gol
Mile Jedinak slavi gol foto: Reuters

34' Australijanci i dalje ne uspevaju da naprave nešto više, iako pokušavaju jalovim kruženjem oko kaznenog prostora kojim komanduje odlično postavljena odbrana Danske.

24' Odličan centaršut Danaca, Nikolaj Jorgensen je došao do lopte, ali ju je glavom poslao pored stative.

20' Danci su daleko bolji do sada, mada su i Australijanci imali nekoliko napadačkih izleta.

7' KRISTIJAN ERIKSEEEEEEEEEEEEEEN! Kakav je to fudbaler! Australijanci su loše ispucali loptu, ona je došla do Jorgensena, koji ju je doturio vezisti Totenhema, koji ju je poluvolejem, onako u svom stilu sa 15-ak metara, pronašao put do rašlji!

Bacanje novčića - kapiteni Simon Kjer i Mile Jedinak
Bacanje novčića - kapiteni Simon Kjer i Mile Jedinak foto: Reuters

1' Utakmica je počela! Odmah Danci imaju opasan centaršut, ali lopta je završila samo u korneru. Maligan ju je lepo izbio glavom.

13.51 - Vreme je za izlazak na teren i himne.

Izlazak igrača na teren u Samari
Izlazak igrača na teren u Samari foto: Reuters

13.47 - Uoči meča Srbija-Švajcarska tema je ovih dana često i politika, jer je par reprezentativaca Švajcarske potenciralo kosovske korene.

Haris Seferović
Haris Seferović foto: EPA/Laurent Gillieron

Jedan od balkanskih Švajcaraca, Haris Seferović, čija se porodica preselila iz Bosne u Švajcarsku pre njegovog rođenja, oglasio se ovim povodom:

- Nisam rođen u Bosni i nikada tamo nisam živeo. Šta je bilo, bilo je. Ne postoji nikakav animozitet. U Benfiki imam nekoliko saigrača iz Srbije i dobro se slažem sa njima. Družimo se, zajedno jedemo, pričamo... Ovo je Svetsko prvenstvo. Svi žele bodove, a mi želimo da imamo više od drugih. Srbija - Švajcarska je sasvim normalna utakmica - naveo je Seferović, koji u Benfiki iz Lisabona igra sa Ljubomirom Fejsom, Andrijom Živkovićem i Miletom Svilarom.

- Što se mene tiče protivnik može da mi bude i Crna Gora ili Kosovo. Ja igram fudbal i želim da postignem gol i pobedim. Politički aspekti i priče koje dolaze sa strane me ne zanimaju - poručio je Seferović.

Iako izjava deluje pomirujuće, pominjanje Kosova kao posebne reprezentacije sigurno se može protumačiti samo kao nova provokacija za Srbe i navijače Srbije.

13.21 - Završene su poslednje provere stanja terena.

Ovlašćena lica obe ekipe u inspekciji terena
Ovlašćena lica obe ekipe u inspekciji terena foto: Reuters

13.15 - Evo i sastava za meč između Danske i Australije.

Sastavi za prvi meč dana
Sastavi za prvi meč dana foto: Printscreen/flashscore.com

13.08 - Srbi i Švajcarci zajedno čekaju sutrašnji duel. Veoma lepa slika stiže posredstvom Kurirovog novinara sa lica mesta.

12.57 - Predsednik Rusije Vladimir Putin sastao se u Kremlju sa bivšim prvim čovekom Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Sepom Blaterom kako bi diskutovali o Mundijalu u toj zemlji.

Blater, koji je gledao pobedu Portugala nad Marokom (1:0) u Moskvi, preneo je Putinu pohvale o ruskoj reprezentaciji zbog odličnog starta na Svetskom prvenstvu i plasmana u osminu finala već posle dva kola.

- Imali smo kratak razgovor, pričali smo o fudbalu i početku Mundijala. Isto tako i o pobedama Rusije - rekao je Blater, a prenosi agencija AP.

Blater, zbog korupcijskog skandala u FIFA, trenutno služi šestogodišnju kaznu van fudbala koja ističe 21. oktobra 2021. i zato mora da bude odvojen od zvaničnika te organizacije i svog naslednika Đanija Infantina, što je bio slučaj na stadionu Lužnjiki.

Švajcarac je Putinov gost u Rusiji i u Sankt Peterburgu gledaće sutrašnju utakmicu Brazila i Kostarike.

Dele Ali
Dele Ali foto: Reuters

11.21 - Dele Ali propustio trening reprezentacije Engleske

Engleski fudbaler Dele Ali propustio je danas trening svoje reprezentacije i upitan je njegov nastup protiv Paname na Svetskom prvenstvu.

Ali ima problema sa povredom butine.

On je zbog toga zamenjen u drugom poluvremenu utakmice sa Tunisom u utorak, u prvom kolu svetsko šampionata u Rusiji.

Ako ne bude mogao da igra, verovatno će ga zameniti Ruben Loftus-Čik.

Engleska je pobedila Tunis sa 2:1 u prvoj utakmici, a u drugom kolu će se u ponedeljak sastati sa Panamom.

11.05 - Nejmar trenirao, predvodi Brazilce protiv Kostarike

Najbolji brazilski fudbaler Nejmar da Silva biće spreman da meč protiv Kostarike na Mundijalu u Rusiji.

Nejmar je radio sa ekipom nakon što je prethodno propustio trening zbog obnovljene povrede zgloba, prouzrokovane oštrim startovima Švajcaraca u remiju 1:1.

"Nadam se da ćemo biti mnogo bolji nego protiv Kostarike, želimo pobedu i dobru igru. Znamo Kostariku i najvažnije je da igramo najbolje umemo", rekao je Nejmar, a prenose brazilski mediji.

Utakmica između Brazila i Kostarike igra se sutra od 14 sati u Sankt Peterburgu, šest sati pre susreta Srbije i Švajcarske u Kalinjingradu.

Srbija je na čelu E grupe zbog trijumfa nad Kostarikom 1:0 i gola Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca.

BONUS VIDEO UŽIČANI GLAVNA ATRAKCIJA NA MUNDIJALU: Lepotice iz celog sveta su sa njima želele samo OVO, a njih jedino zanimaju Orlovi