7. DAN MUNDIJALA: Španija presudila Iranu! Suarez odveo Urugvaj u 1/8 finala! Portugal minimalcem protiv Maroka! (FOTO) (VIDEO)

SVETSKO PRVENSTVO, 2018.

Sva dešavanja sa Mundijala možete da pratite uz naš "lajv-blog".

Objavljeno: 21:56h

Počinje i sedmi dan Mundijala u Rusiji.

U prvom susretu dana Portugalija je jedva uspela da se odbrani od nasrtaja Maroka i na kraju trijumfuje pogotkom Ronalda, čime je afrički tim izgubio šanse za plasman u narednu fazu.

Urugvajci su slavili protiv Saudijske Arabije takođe minimalcem, a Španci su istim rezultatom slavili protiv Irana.

14:00 Portugalija - Maroko 1:0

17:00 Urugvaj - Saudijska Arabija 1:0

20:00 Iran - Španija 0:1

Plasman u drugu fazu za sada je jedino obezbedila je reprezentacija Rusije koja je u utorak pobedila Egipat i veoma ubedljivo nastavlja takmičenje u sledećoj rundi.

ŠPANIJA JE DOŠLA DO POBEDE OD 1:0! Sva tri meča sedmog dana šampionata sveta rešena su tim rezultatom.

82' - Najbolja šansa za Iran posle onog gola! Glavom je sa pet metara šutirao Mehdi Taremi posle centaršuta i odličnog poteza Amirija, ali je lopta otišla koji cm iznad gola.

Slavlje poništenog pogotka reprezentacije Irana
Slavlje poništenog pogotka reprezentacije Irana foto: Reuters

63' - Iranci su upravo slavili gol pola minuta, možda i više, ali sudija je taj pogodak poništio čim je postignut! Zbog čistog ofsajda, ali bila je to neverovatno teška situacija za proceniti, tako da njemu svaka čast. A Irancima... Više sreće drugi put. Zaista je nemoguće da nijedan igrač persijskog sastava nije video zastavicu, koju je linijski arbitar podigao odmah. Seid Ezatolahi ostao je bez pogotka koji je već bio ubeđen da je dao.

60' - Taremi je bio odličan u skoku posle centaršuta Ibrahimija, ali je lopta završila na koji centimetar od stative.

54' - ŠPANCI KONAČNO PROBIJAJU IRANOV BEDEM! Strelac pogotka je Dijego Kosta! Ko bi drugi...

53' - A, onda, najbolju šansu na utakmici promašuje Iran! Udarac Karima Ansarifarda, lopta je zatresla mrežu, ali sa spoljne strane. David de Hea je bio ukopan. Inače, šansa se dogodila posle lošeg ispucavanja Davida Pikea posle izvedenog dugačkog auta.

Karim Ansarifard posle promašene šanse
Karim Ansarifard posle promašene šanse foto: Reuters

49' - Španci su bili blizu gola posle kornera, ali je lopta nakratko ispucana van šesnaest metara. A, onda, najbolja šansa na meču. Prvo je golman Irana Beiranvand odbranio Buskecov šut, pa odreagovao na svoj odbitak i izbacio loptu u korner ispred Lukasa Vaskeza. Pritom se ovlaš povredio, a ostao je da leži na zemlji i da bi uštedeo koji sekund.

46' - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME! IRANCI SE NEVEROVATNO BRANE DO SADA I IMAJU REZULTAT KOJI IH ODRŽAVA NA DEOBI PRVOG MESTA SA PORTUGALOM, DVA BODA IZNAD ŠPANIJE!

45'+2 - Novi šut Davida Silve, ali samo korner od svega. Iranci su zaista parkirali tramvaj "desetku" ispred gola, kao da se spremaju da idu od Taša do Banjice :)

39' - Dijego Kosta je zgazio golmana Beiranvanda po stopalu, ali sudija je odlučio da to ne sankcioniše. Vratio se Hajsafi na teren, bar do poluvremena.

Povreda iranskog fudbalera Ehsana hajsafija
Povreda iranskog fudbalera Ehsana hajsafija foto: EPA/Sergey Dolzhenko

38' - Povreda iranskog fudbalera Ehsana Hajsafija, koji se sudario sa saigračem nadomak španskog kaznenog prostora, pa šepajući napustio teren. Biće izmene, izgleda...

30' - Trude se Španci, ali bunker koji igra Iran ni tiki-taka ne može da probije! Neprecizan šut Iska iz teške pozicije. Samo jedan šut Španaca u okvir, onaj Silvin iz slobodnjaka posle odbitka.

25' - Mrtav meč za sada, baš onakav kakav Iranci priželjkuju! Šut Davida Silve iz slobodnog udarca, ali bilo je to previše mlako, a lopta se i odbila od jednog igrača Maroka u živom zidu!

11' - Nijedna šansa za Špance do sada.

Nema šale sa sudijom
Nema šale sa sudijom foto: Reuters

1' - Utakmica je počela!

19.22 - Evo i sastava za meč Iran - Španija koji počinje u 20 časova.

Sastavi Irana i Španije
Sastavi Irana i Španije foto: Printscreen/flashscore.com

KRAJ MEČA: Reprezentacija Urugvaja je pobedila Saudijsku Arabiju rezultatom 1:0 i tako se plasirala u osminu-finala Mundijala.

90' - Urugvaj je na korak od druge faze.

65' - Ostalo je još 25 minuta do kraja meča. Urugvaj i dalje ima prednost.

45' - Kraj prvog poluvremena: Urugvaj vodi protiv Saudijske Arabije sa 1:0

26' - Hatan je oprobao šut sa distance, korner za Saudijce

22' - GOOOL! - Suarez dovodi Uruse u vođstvo!

15' - I dalje nema golova na meču između Urugvaja i Saudijske Arabije.

17:00 - Počeo je meč između Urugvaja i Saudijske Arabije. Luis Suarez igra svoj 100. meč za reprezentaciju.

16.30 - Pred nama je utakmica između Urugvaja i Saudijske Arabije, a evo i startnih postava dva tima:

Urugvaj: Muslera, Kaseres, Godin, Himenez, Varela, Sančez, Vesino, Betankur, Rodrigez, Kavani, Suarez

Saudijska Arabija: Alovais, Al Burajk, Osama Havsavi, Abdulaji, Alsahrani, Otajf, Alfaradž, Džasam, Bahbri, Al Davsari, Fahad

KRAJ MEČA: Portugal je savladao Maroko iako nije briljirao, čak šta više Afrikanci su odigrali fantastičan meč. Ostaje žal što nisu bar jedan gol uspeli da postignu.

84' - Slobodan udarac za Portugal na ivici šesnaesterca.

80' - Maroko je sve opasniji, Portugalci se sve više brane u finišu meča.

62' - Opasna prilika za Marokance koji su pokazali da nemaju strah od velikih reprezentacija. I dalje je 1:0.

46' - Utakmica je nastavljena.

45' - Poluvreme: Portugal vodi protiv Maroka sa 1:0, golom Kristijana Ronalda u 3. minutu.

40' - Maroko je za sada konkretniji rival, ali rezultat to ne pokazuje. Afrička selekcija je uputila sedam šuteva ka golu rivala, dok su Portugalci trenutno na četiri

U toku priprema za meč sa Kostarikom, kapiten brazilske reprezentacije Marselo se zabavlja sa svojim sinom:

20' - Proteklo je dvadeset minuta igre, Portugalci imaju prednost još od starta meča.

12' - Benatija pokušava glavom posle kornera, Patrisio na mestu.

10' - Dobra prilika za Portugal, Ronaldo se našao u šansi, ali šutira zamalo pored gola

3' - GOOOL! - Ronaldo se raspucao! Njegov četvrti gol na šampionatu i Portugal vodi 1:0!

14:00 - Meč je počeo.

13:30 - Poznate su postave za meč Portugala i Maroka: