NIJE OVO DOBRO! SLABA SRBIJA IZGUBILA OD ČILEA: Primili smo jedan, a mogli smo bar još 3!   (FOTO) (VIDEO)

PRIJATELJSKA UTAKMICA

NIJE OVO DOBRO! SLABA SRBIJA IZGUBILA OD ČILEA: Primili smo jedan, a mogli smo bar još 3! (FOTO) (VIDEO)

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog".

Objavljeno: 11:40h

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u prvom pripremnom meču za Mundijal od selekcije Čilea rezultatom 1:0.

Bolje su krenuli Čileanci, koji su preko najisturenijeg Fernandesa imali par dobrih situacija, ali mreža Stojkovića ostala je netaknuta. Srbija je prvu, ujedno i najbolju priliku imala preko Nemanje Radonjića. Krilni napadač Crvene zvezde dobio je duel jedan na jedan sa Diazom Uinkalesom i šutirao jako iskosa sa ivice šesnaesterca ali pravo u Ariasa.

Još jednu priliku imala je Srbija, kada je iskosa šutirao Aleksandar Kolarov, ali pored leve stative.

Na početku drugog poluvremena u igru su ušli Sergej Milinković-Savić i Nemanja Matić umesto Ljajića i Milivojevića, ali najbolji pojedinac u tim trenucima bio je Vladimir Stojković, koji je odbranio dve sjajne šanse Čileanaca.

Boljitak u igri Orlova nastupio je tek kada su ušli Dušan Tadić i Filip Kostić.

Upravo njih dvojica su kreirali sjajnu šansu za Milinković-Savića, koji nije dobro reagovao. Ipak, najbolju priliku propustili su Čileanci i to rezervista Enrikes. U 75. minutu promašio je praktično prazan gol sa pet metara. Potom je isti igrač propustio još jednu.

Ipak, u 88. minutu Čileanci su došli do gola, pošto je Maripan odlično reagovao na centaršut i unutar peterca došao do lopte posle loše intervencije Nemanje Matića.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz naš "lajv-blog".

90' - Kraj meča: Reprezentacija Srbije poražena je od Čilea rezultatom 1:0

88' - GOOOL! Čile postiže pogodak, Maripan je bio najsnalažljiviji u skoku i doveo svoj tim u vođstvo nekoliko minuta pre kraja meča!

83' - Kostić se našao u najboljoj šansi za Srbiju na meču! Imao je otvoren šut, ali pogađa golmana, dok je iz druge situacije ostao u ofsajdu.

75' - Fernandes kao da nije hteo da postigne gol. Neverovatan promašaj čileanskog fudbalera

68' - Filip Kostić šutira sa više od 20 metara, ništa od opasnosti za Čile

66' - Kakva "praćka" fudbalera Čilea, ali Stojković nestvarnom paradom izbacuje loptu u korner!

62' - Mitrović je dodao petom za Radonjića koji nije bio baš u najboljoj poziciji za šut

57' - Mitrović je pao u šesnaestercu, ali sudija je ostao nem na očigledan jedanaesterac

52' - Ponovo se Radonjić našao u šansi, dobar šut sa distance, ali pored gola

46' - Počelo je drugo poluvreme, a selektor Srbije je napravio dve izmene - umesto Luke Milivojevića ušao je Nemanja Matić, dok je Sergej Milinković-Savić zamenio Adema Ljajića.

45' - Kraj prvog poluvremena: Srbija - Čile 0:0

Na tribinama je i kompletan vrh srpskog fudbala:

40' - Mitrović nije uspeo da iskoristi to što je imao loptu u nogama u šesnaestercu Čilea, pa su južnoamerički fudbaleri uspeli da oklone opasnost

38' - Probao je Kolarov iskosa sa leve strane, ali lopta završava pored gola.

23' - Odlična šansa za Čile, Stojković je imao sreće!

Branislav Ivanović u društvu gostiju na pripremama Saše Ilića i Dejana Stankovića:

16' - Ljajić je pronašao Radonjića, uspeo da se namesti za šut, ali izblokirao je golman šut fudbalera Crvene zvezde

10' - Pokušao je Ljajić sa distance, Arias hvata bez problema

1' - Da Silva se izborio za poziciju, ali šutira neprecizno i preko gola

20:00 - Počeo je meč u Gracu

19:10 - Evo i sastava:

Srbija: Stojković - Rukavina, Milenković, Tošić, Kolarov - Milivojević, Grujić - Živković, Ljajić, Radonjić - Mitrović.

Klupa: Rajković i Dmitrović, Spajić, Prijović, Tadić, Veljković, Rodić, Kostić, Jović, Milinković-Savić i Matić,

Čile: Arias - Albornoc, Roko, Dijaz, Maripan - Fernandes, Valdes, Mora, Pulgar, Sagal - Rejes