REAL MADRID JE TREĆI PUT ZAREDOM ŠAMPION EVROPE: Golman Liverpula im poklonio trofej! Milorad Mažić FENOMENALAN! (FOTO) (VIDEO)

Liga šampiona - finale

Sva dešavanja pre i tokom finala Lige šampiona ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 22:59h

Real Madrid je uradio nešto što gotovo da fudbal ne pamti! "Kraljevski klub" je treću godinu zaredom osvojio Ligu šampiona pobedom nad Liverpulom u finalu 3:1.

Španci su ponovili uspeh Bajerna iz 70-tih godina i treći put zaredom stigli do "ušatog trofeja" mada je bolje reći, ovaj im je poklonio tragikomični golman Liverpula, Loris Karijus.

Nemački čuvar mreže je sa svoja dva kiksa, od kojih se na zna koji je gori, poklonio dva pogotka Madriđanima, dok je treći gol koji su dali remek-relo Gereta Bejla.

Jedini strelac za englesku ekipu bio je Sadio Mane.

Svašta se može reći i napisati o finalu odigranom na stadionu u Kijevu, u fantastičnoj atmosferi koju su napravili navijači obe ekipe.

Neki će reći da je ključni momenat meča bio 30. minut kada je Mohamed Salah morao da napusti igru zbog povrede čime je Liverpul postao kompletno druga ekipa na terenu. Od tima koji je imao veći posed, napadao i bio opasniji, postali su ekipa koja se brani.

Mnogo će biti polemike i oko toga da li je Serhio Ramos namerno povredio najboljeg igrača i strelca "crvenih"?! To samo on zna!

Drugi će pak reći da je ključni momenat bilo uvođenje Gereta Bejla u igru koji je bio strelac dva pogotka, a treći će tvrditi da je ključna u stvari bila odluka Jirgena Klopa da na gol stavi čoveka koji definitivno nije dorastao tome da brani u ovako značajnoj utakmici ili uopšte u tako velikom klubu.

Sve u svemu, Real Madrid je osvojio svoju 13. titulu prvaka Evrope u istoriji, a Kristijano Ronaldo stigao do svog petog pehara u Ligi šampiona.

Srbija takođe ima razloga da slavi ovo finale Lige šampiona jer je imala Milorada Mažića i njegove pomoćnike koji su osvetlali obraz naše zemlje i našeg fudbala u Kijevu.

Da smo na mestu Sudijske komisije UEFA i delegata dali bismo desetke Miloradu Mažiću i njegovim pomoćnicima za suđenje u finalu Lige šampiona.

Najbolji srpski arbitar je sa svojim saradnicima perfektno odsudio najvažniji meč njihovih karijera i najveću klupsku utakmicu sezone i dokazali su svima koji su sumnjali u njih da su s pravom dobili poverenje da dele pravdu na ovom meču.

U svakom momentu na mestu dešavanja, svaka odluka je bila pravovremena i što je najbitnije ispravna, deluje kao da nisu pravili ni one najsitnije moguće greške.

Dovoljno je samo videti vrhunsku reakciju Dalibora Đurđevića kada je video ofsajd kod gola Benzeme u prvom poluvremenu i s pravom ga poništio.

Srpski sudijski tim je jednom rečju, odsudio PERFEKTNO!

REAL MADRID - LIVERPUL 3:1

Real Madrid: Navas, Karvahal (Naćo), Varan, Ramos, Marselo, Kazemiro, Kros, Modrić, Isko, Benzema, Ronaldo.

Liverpul: Karijus, Aleksander Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson, Henderson, Milner, Vijnaldum,Mane, Firmino, Salah (Lalana).

Sva dešavanja pre i tokom finala Lige šampiona možete pratiti u "lajv blogu" na Espresu.

90. minut - KRAJ! Real Madrid je i drugu godinu zaredom odbranio titulu prvaka Evrope!

84. minut - GOOOL! Loris Karijus je tragičar finala! Golman Liverpula i drugi put pravi neoprostiv kiks u finalu Lige šampiona! Bejl je šutira, istina snažni iz daljine, ali je lopta prošla kroz ruke nemačkom golmanu i završila u mreži!

Nemac je verovatno upravo zapečatio svoju sudbinu na golu Liverpula!

74. minut - Mogao je sada Kristijano Ronaldo da stavi tačku na finale. Bio je u idealnoj šansi, ali njegov udarac je izblokirao Roberton u poslednjem trenutku i sačuvao nadu Liverpulu.

70. minut - Stativu sada pogađa Sadio Mane! Nije imao napadač Liverpula sreće u ovoj situaciji!

64. minut - GOOOL! Kakav pogodak Gereta Bejla - čista fudbalska umetnost!

60. minut - Sjajna odbrana sada Karijusa posle šuta Ronalda, malo se iskupio za onaj neverovatni kiks kod gola!

54. minut - GOOOL! Liverpul izjednačuje ekspresno! Sadio Mane je izvadio Karijusovu nedopustivu grešku. Nema ofsajda, sve je čisto!

51. minut - GOOOL! Golman Liverpula Loris Karijus je upravo poklonio na najgluplji mogući način pogodak Karimu Benzemi. Ništa nećemo reći, samo pogledajte šta je uradio.

48. minut - Sreća uz Liverpul! Isko je iz stopostotne šanse pogodio prečku!

45. minut - Kraj prvog poluvremena u kome nije bilo golova! U finišu su šutevima pokušali Isko i Benzema, ali su bili neprecizni.

43. minut - Ofsaaajd! Benzema je zatresao mrežu Liverpula, jer je pomoćni arbitar signalizirao ofsajd! Ronaldo je šutirao glavom posle centaršuta, odbranio je Karijus, ali lopta se odbila na nogu Francuzu koji je pogodio mrežu, međutim, našao se u nedozvoljenoj poziciji.

35. minut - Sada i Real ostaje bez jednog igrača! Dani Karvahal se povredio i izašao je i on iz igre. Umesto njega je na terenu Naćo.

30. minut - Kakav udarac za Liverpul! Mohamed Salah se povredio i izašao iz igre! Najbolji igrač "crvenih" je povredio rame kada mu je ruka ostala priklještena kod Serhija Ramosa prilikom jednog pada. Njegovo mesto je zauzeo Adam Lalana.

23. minut - Auuuh kakva šansa za Liverpul i sjajna odbrana Kejlora Navasa! Aleksandar Arnold je šutirao!

14. minut - Uzvraća Kristijano Ronaldo na drugoj strani. Sjajan prodor po desnoj strani Portugalca, stuštio se u šesnaesterac i šutirao iskosa, ali lopta odlazi preko gola.

11. minut - Velika gužva u šesnaestercu Reala, mnogo igrača malom mestu, Liverpul je stegao obruč, ali nije bilo prostora za šut.

7. minut - Utakmice najopasniji napad do sada i to igrača Liverpula. Akcija kojom su nas već navikli ove sezone, sevnula je brza kontra u dva poteza, a za delić sekunde do nje nije došao Mane koji bi u tom slučaju imao otvoren put ka golu.

20.40 - Startne postave dva tima predvođene našim sudijama, Miloradom Mažićem izlaze na teren.

20.35 - Nastup Dua Lipe pre početka utakmice.

20.00 - Igrači obe ekipe su na zagrevanju.

Kristijano Ronaldo na zagrevanju pre finala Lige šampiona
Kristijano Ronaldo na zagrevanju pre finala Lige šampionafoto: Reuters
Fudbaleri Liverpula na zagrevanju pre finala Lige šampiona
Fudbaleri Liverpula na zagrevanju pre finala Lige šampionafoto: Reuters

19.35 - Izašli su i sastavi za finale.

Real Madrid: Navas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Kazemiro, Kros, Modrić, Isko, Benzema, Ronaldo.

Liverpul: Karijus, Aleksander Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson, Henderson, Milner, Vijnaldum,Mane, Firmino, Salah.

19.12 - Podsećamo da će navijače na stadionu zabavljati svetska zvezda, Dua Lipa koja je poreklom Albanka sa Kosova, a ona već uveliko na društvenim mrežama kači snimke sa stadiona.

A post shared by #UCLfinal ? (@championsleague) on

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

19.06 - Navijači Liverpula će sigurno biti glasniji na tribinama, jer su po tome, kao i po svojoj lojalnosti, atmosferi koju prave, najpoznatiji na svetu, a njihova žurka na ulicama Kijeva i na stadionu je već počela.

Navijači Liverpula prave feštu u Kijevu pred finale Lige šampiona
Navijači Liverpula prave feštu u Kijevu pred finale Lige šampionafoto: Reuters
I navijači Real Madrida su dobro raspoloženi pred finale Lige šampiona
I navijači Real Madrida su dobro raspoloženi pred finale Lige šampionafoto: Reuters

19.00 - Kristijano Ronaldo je osvojio tri titule Lige šampiona sa Realom i jednu sa Mančester junajtedom. Ukupno u karijeri je postigao 120 golova što ga čini najboljim strelcem ovog takmičenja u istoriji, a ove sezone samo na prethodnom meču, u revanšu protiv Bajerna u polufinalu, nije uspeo da zatrese mrežu.

18:48 - Navijači Liverpula su danima uoči finala stizali u prestonicu Ukrajine, međutim, tu su naišli na nimalo dobar doček. Najpre su brutalno napadnuti i isprebijani u jednom restoranu, a i u subotu je bilo sukoba sa lokalnim huliganima.

18.30 - Sigurno najvažnija vest uoči finala tokom dana jeste da lažna dojava o bombi u metrou u Kijevu, zbog čega je pola grada bilo zatvoreno.

BONUS VIDEO: Autobus sa fudbalerima Zvezde u plamenu, jedva izbegnuta nesreća na proslavi titule