KALČO NIJE ISTI BEZ NJE

Od ambisa do Serije A za samo četiri godine

Objavljeno: 23:10h

Četiri godine posle bankrota i padanja u niže lige Parma se konačno vraća u Seriju A.

Krstaši (nekada Mlekadžije) su morali da savladaju Speciju u gostima, poveli su preko Ćeravola u 11. minutu, a onda je Đilardino promašio penal u 28. minutu utakmice i propustio priliku da izjednači rezultat. Pobedu Parmi doneo je Ćićireti u 61. minutu utakmice.

No, nije to bilo sve što je potrebno. Frozinone je morao da ostane bez pobede protiv Fođe, a to se i desilo na kraju.

Do danas drugoplasirani tim na tabeli vodio je sa 2:1 do 89. minuta, kada je Fođa izjednačila i donela veliko slavlje Parmi.

A, zamislite da se Điđi Bufon, koji je postavio ono pismo na društvene mreže, sada vrati u Parmu. Nije zabranjeno maštati, zar ne?

Serija B, poslednje kolo:

Askoli - Breša 0:0 Bari - Karpi 2:0 (2:0) Čezena - Kremoneze 1:0 (0:0) Čitadela - Pro Verčeli 2:0 (0:0) Empoli - Peruđa 2:1 (1:1) Frozinone - Fođa 2:2 (0:1) Novara - Virtus 0:1 (0:0) Salernitana - Palermo 0:2 (0:1) Specija - Parma 0:2 (0:1) Ternana - Avelino 1:2 (1:2) Venecija - Peskara 0:0

BONUS VIDEO: Navijači CSKA se deru: Partizan, Partizan!