SLAVE LUČANI: Mladost pregazila Mačvu i plasirala se u finale Kupa Srbije! (VIDEO)

KUP SRBIJE, 1/2 FINALE

Fudbaleri Mladosti iz Lučana prvi su finalisti Kupa Srbije.

Posle nerešenog rezultata u Šapcu, Lučanci su danas ubedljivo pobedili ekipu Mačve sa 4:0 i izborili se za završnu predstavu u našem najmasovnijem fudbalskom takmičenju.

Domaći su lako došli do pobede, a posle prve šanse u 4. minutu, koju nije realizovao Vidić, poveli su već u osmom. Jovanić je proigrao Tumbasevića, a ovaj savladao Filipovića. Najbolju priliku u prvih 45. minuta Mačva je imala preko Gemovića u 18. minutu, bio je sam ispred Rosića, ali je šutirao pored gola.

To je kaznio Tumbasević, još jednom. On se u 28. minutu oslobodio čuvara i topovski tukao pod prečku gola gostiju za 2:0.

Obe ekipe su do kraja meča imale mnogo prilika, ali je viđen samo još jedan gol i to ponovo u mreži Filipovića. Njega je savladao Lazar Jovanović u 76. minutu.

Mladost iz Lučana čeka uspešnijeg iz drugog polufinala u kome se sastaju Partizan i Čukarički.