Veliki bod Hadersfilda za opstanak protiv novog šampiona Engleske! (FOTO)

PREMIJER LIGA, 37. KOLO

Fudbaleri Mančester sitija i Hadersfilda igrali su nerešeno bez golova u prvoj današnjoj utakmici 37. kola engleske Premijer lige.

Novi šampion Engleske bio je znatno bolji rival, ali i pored toga nije uspeo da upiše novu pobedu, dok je Hadersfild s druge strane došao do veoma bitnog boda da izbori opstanak u Premijer ligi.

Mančester siti je imao posed lopte od čak 79 odsto, ali ekipa Pepa Gvardiole za ceo meč stvorila je svega dve dobre šanse, po jednu u oba poluvremena.

Hadersfild je uglavnom bio koncentrisan na odbranu svog gola, što mu je na kraju i pošlo za rukom, pa tako sada ima 36 bodova na 16. mestu Premijer lige, dok Sitiju na liderskom mestu sa 94 nedostaje šest bodova kako bi stigao do trocifrenog učinka u sezoni.

Premijer liga, 37. kolo:

Nedelja:

Mančester siti - Hadersfild 0:0

Arsenal - Barnli 17.30 Čelsi - Liverpul 17.30 Subota: Stouk - Kristal Palas 1:2 (1:0) (Šaćiri 43 - Mekartur 68, Van Anholt 86) Bornmut - Svonsi 1:0 (1:0) (Frejzer 37) Lester - Vest Hem 0:2 (0:1) (Mario 34, Nobl 64) Votford - Njukasl 2:1 (2:0) (Perejra 2, Grej 28 - Perez 55) Vest Bromvič - Totenhem 1:0 (0:0) (Livermor 90+3) Everton - Sautempton 1:1 (0:0) (Dejvis 90+6 - Redmond 56) odigrano u petak: Brajton - Mančester junajted 1:0 (1:0) (Gros 57)