JUVENTUS NA KORAK OD SKUDETA IZ DVOJKE U KECA! Bolonja vodila, ali se onda dogodio Daglas Kosta! (VIDEO)

Serija a, 36. kolo

Zakuvalo se u borbi za Ligu Evrope!

Juventus je jednom rukom već uzeo Skudeto sedmi put zaredom! Stara dama je posle velikog preokreta slavila nad Bolonjom sa 3:1 (0:1) i tako na dva kola pre kraja Serija A skoro obezbedila titulu.

Iz penala u 30. minutu, posle greške Đanluiđija Bufona, Bolonja je postigla gol zbog koga je Napulj eksplodirao.

Međutim, autogolom De Maja u 52. minutu, Juve se vratio u meč i osetio krv.

To je iskoristio Daglas Košta, svež igrač, koji je u 45. minutu zamenio Bleza Matuidija, te asistirao Kediri u 63. minutu i Dibali u 69.

Fudbaleri Milana pobedili su danas na svom terenu Veronu sa 4:1, u utakmici 36. kola italijanskog prvenstva i popeli se na šesto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa, a protivnika su poslali u drugu ligu.

Milan je poveo u 10. minutu golom Hakana Čalhanoglua, a drugi gol postigao je Patrik Kutrone u 32. minutu. Tri gola prednosti "roso-nerima" doneo je Ignjacio Abate u 39. minutu, dok je gol za Veronu postigao Song Vu Li u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Fabio Borini u 89. minutu.

Posle druge uzastopne pobede, ukupno 17. u prvenstvu, Milan zauzima šesto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Milan ima 60 bodova, dva više, ali i utakmicu više od sedmoplasirane Atalante.

Verona je pretrpela 25. poraz u prvenstvu i kao pretposlednja na tabeli sa 25 bodova ispala je u drugu ligu, Seriju B.

Serija A, 36. kolo:

Milan - Verona 4:1 (2:0) (Čalhanoglu 11, Kutrone 32, Abate 49, Borini 89 - Li 85)

Juventus - Bolonja 3:1 (0:1)

(De Majo ag 52, Kedira 63, Dibala 69 - Verdi 30)

12.30 Udineze - Inter 15.00 Kjevo - Krotone 15.00 Lacio - Atalanta 15.00 Napoli - Torino 15.00 SPAL - Benevento 15.00 Đenova - Fjorentina 18.00 Sasuolo - Sampdorija 20.45 Kaljari - Roma

BONUS VIDEO: Delije na meču Zvezda - Spartak uprkos zabrani