Eibar deklasirao Đironu bez Dmitrovića na golu, Bilbao na Iker i Aric pogon, Deportivo do boda u nadoknadi! (VIDEO)

primera, 36. kolo

Fudbaleri Eibara pobedili su danas kao gosti Đironu sa 4:1, u 36. kolu Primere.

Eibar je vodio 2:0 na poluvremenu golovima Kikea u devetom i 38. minutu.

Đirona je smanjila zaostatak u 55. preko Adaja, a konačan rezultat u 80. i 89. minutu su postavili Đoan Džordan i Takaši Inui. Srpski golman Marko Dmitrović bio je na klupi Eibara.

Eibar je 10. na tabeli španskog prvenstva sa 47 bodova, jednim manje od devetoplasirane Đirone.

Fudbaleri Atletika iz Bilbaa pobedili su na svom terenu Betis sa 2:0.

Atletik je poveo u 76. minutu golom Ikera Muniaina, a pobedu je obezbedio Aric Aduric u drugom minutu nadoknade vremena.

Atletik je prekinuo niz loših rezultata i posle 10. pobede u prvenstvu zauzima 13. mesto na tabeli sa 43 boda. Betis je peti na tabeli sa 59 bodova.

U trećem meču dana Selta i Deportivo su remizirali rezultatom 1:1. Selta je povela golom Gomeza u 13. minutu, ali je Perez u 91. doneo konačan rezultat.

Na poslednjoj utakmici dana Mario Gaspar je u 86. minutu doneo Viljarealu trijumf nad Valensijom od 1:0.