MO SALAH SE IGRAO: 7 golova, a moglo je da ih bude +10! Liverpul DEMOLIRAO Romu, a Vučica i dalje ima šanse! (FOTO) (VIDEO)
Liverpul - Roma, Liga šampiona, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane, Foto: AP

polufinale lige šampiona, 1. meč

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča, mogli ste da pratite sa nama uz dobro poznati "lajv-blog"

Objavljeno: 10:08h

Ovo nije bila fudbalska utakmica, ovo je nešto što nema svoje ime i što će se prepričavati godinama, dekadama!

Liverpul je u prvom meču polufinala demolirao Romu sa 5:2, uz podatak i činjenicu da je Mohamed Salah stigao sa neke druge planete.

Sa dva pogotka i dve asistencije, Egipćanin je došao do 43. gola u sezoni!

Prvih 20 minuta meča je odavalo utisak da će "Vučica" naći svoj ritam, kao u meču sa Barselonom, ali se odjednom "predala" i prepustila inicijativu "Crvenima".

Igrao se 36. minut kada je Salah sjajnim udarcem matirao Alisona, a u finišu prvog poluvremena duplirao prednost i razočarao navijače Rome, čiji je ljubimac bio do prošle sezone.

Da će se nastaviti fenomenalnom igrom Liverpula, dokazao je Sadio Mane, kom je ponovo, glavna figura bio Salah, a uposlio ga je za 3:0.

Samo par minuta kasnije, stigao je i četvrti, a postigao ga je Firmino. Asistent, ponovo Salah.

U 69. minutu, Liverpul je postigao i poslednji gol, ali na asistenciju Džejmsa Milnera.

Bek domaće ekipe je poklonio penal Romi u 85. minutu, a četiri ranije je Džeko smanjio na 5:1.

Vezista Rome je bio precizan posle dosuđenog jedanaesterca, a umalo da Italijani stignu i do trećeg gola, koji bi ih svakako vratio u potpunosti u igru.

Ovako, ekipa Euzebija di Frančeska ima maltene istu misiju kao protiv Barselone - da nadigra protivnika i da mu tri komada, bez da primi ijedan.

Redakcija Espresa vam garantuje da je ovo bila možda i najluđa utakmica u sezoni, stoga, pogledajte snimak ukoliko ste propustili meč uživo.

A, ako vas i to mrzi, imate tok utakmice u ovom tekstu, stoga se nadamo da ćete uživati.

94. minut - KRAJ UTAKMICE!!!!!! 5:2 ZA LIVERPUL!

92. MINUT - IZMENA! Firmino napušta igru, ulazi Ragnar Klavan.

NADOKNADA - 4 MINUTA!

90. minut - ROMA JE BLIZU TREĆEG! Vučica napada i želi da sa što manjim minusom ide u revanš!

85. MINUT - GOOOOOOOL! 5:2, PEROTI JE PRECIZAN SA BELE TAČKE!

84. MINUT - PENAL! ROMA IMA ŠANSU DA SMANJI NA 3 GOLA! NAINGOLAN JE ŠUTNUO, MILNER PREKINUO UDARAC RUKOM U KAZNENOM!

81. minut - GOOOOOOOOOOOOL! DŽEKO ZA 5:1!

74. minut - IZMENA! Mohamed Salah napušta igru, menja ga Deni Ings.

69. minut - GOSPODE BOŽE, ROMA JE NOKAUTIRANA, 5:0, FIRMINO I DRUGI PUT POGAĐA MREŽU!

67. minut - IZMENA! Gonalon menja Danijelea De Rosija, a Peroti menja Žesusa!

61. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ASISTENCIJA SALAHA ZA FIRMINA!!!

56. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! MANEEEEEEE, ASISTENCIJA SALAHA!

53. minut - DOMINACIJA! Roma ne može da se sastavi, Liverpul pritiska i sve ide ka tome da bude još golova u Alisonovoj mreži.

46. minut - IZMENA! Patrik Šik je zamenio mladog i neiskusnog Čengiza Undera!

46. minut - POČELO JE DRUGO POLUVREME! PA, NEKA BUDE UPOLA KVALITETNO KAO PRVO, BIĆEMO SREĆNI!

Jeste li spremni dragi čitaoci??? Idemo u drugo poluvreme. Za sad, neverovatan meč na Enfildu, pregršt prilika, sjajan fudbal... Sve ono što želite, ma ne od polufinala, već od finala ovog takmičenja!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! SVE ŠTO ĆEMO REĆI - MOHAMED SALAH!

45. minut - GOOOOOOOOOOOOL! MOHAMED SALAH I 2:0!

40. minut - NOVA ŠANSA! Liverpul je blizu drugog gola!

38. minut - PREČKA! DEJAN LOVREN JE POGODIO OKVIR GOLA!

36. MINUT - GOOOOOOOOOOL! MOHAMED SALAH, 42. GOL U SEZONI! NIJE SLAVIO GOL IZ POŠTOVANJA PREMA ROMI!

31. minut - SALAAAAAAAAAH! Alison brani strašan šut Egipćanina, Liverpul preuzeo kontrolu!

30. minut - MA NEEEEE! SADIO MA NEEE! Liverpulov krilni igrač je imao loptu na nozi, na oko 10 metara od gola Rome, ali je iz prve šutirao daleko od gola!

18. minut - PREČKA KOLAROVA! SRBIN NIJE IMAO SREĆE... KAKAV ŠUT!

18. minut - Vajnaldum je ušao u igru umesto Čemberlena!

16. minut - PRINUDNA IZMENA! Okslejd-Čemberlen se povredio, njega će zameniti Vajnaldum. Do sledećeg prekida, Liverpul je sa igračem manje.

Sudija je ostao bez zastavice! Arbitar pored linije je imao problem sa svojim rekvizitom, pa je morao hitno da intereveniše četvrti sudija.

6. minut - ŠANSA! Roberto Firmino je promašio gol sa par metara.

20:45 - KREĆEMO!!!! Želimo vam uspešne tikete!

20:40 - VREME JE!

20:35 - Džordan Henderson predvodi "Crvene" na zagrevanju, a i za oko desetak minuta kao kapiten.

20:20 - Skupilo se društvo staro na Enfildu!

20:10 - Imate priliku da zvirnete malo u svlačionicu Liverpula!

20:00 - Totti is in da house!!!

19:50 - SASTAVI!

Liverpul: Karijus - Aleksander Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson - Čemberlen, Henderson, Milner - Salah, Firmino, Mane;

Roma: Alison - Manolas, Facio, Žezus - Florenci, Strotman, De Rosi, Kolarov - Najngolan, Under - Džeko.

19:40 - Šta mislite, ko je najviše dobijao penala u Ligi šampiona u poslednjih 15 godina? Uverite se OVDE.

19:35 - Liverpul je 34 puta dao gol na svom stadionu u poslednjih 12 mečeva.

19:30 - Navijači se podsećaju ove legendarne fotografije.

19:20 - Dobrodošli! Liverpul će biti bez Emrea Džana, Adama Lalane, Matipa i Natanijela Klajna, dok sa druge strane Defrel i Karsdorp nisu na raspolaganju.

BONUS VIDEO: Roditelji izvlače deci živu glavu u tuči na Večitom derbiju