PEHAR JE BLIZU MARAKANE! Zvezda rutinski protiv Radničkog za velikih +12! (FOTO) (VIDEO)

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 20:54h
Fudbaleri Crvene zvezde slave posle jedne od pobeda
Fudbaleri Crvene zvezde slave posle jedne od pobeda foto: Dado Đilas

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša rezultatom 3:1 u drugom kolu plej-ofa Superlige.

Sjajan početak za ekipu Vladana Milojevića golom je krunisao Nenad Krstičić na asistenciju Bena u 7. minutu, a nekoliko minuta kasnije Ben je mogao da poveća prednost tima sa Marakane, ali sve do finiša prvog dela vođstvo Zvezde je bila na snazi.

A onda, u 43. minutu posle kornera sa leve strane, lopta se nekako izmigoljila do Milana Pavkova koji je potpuno neometan sa nekoliko metara samo ćušnuo loptu u mrežu za 1:1 i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme derbija drugog kola plej-ofa Superlige.

Tek što je nastavljen drugi deo susreta - penal za Zvezdu. Pešić je bio priseban i vratio prednost svom timu sa bele tačke i tako postigao 24. gol u sezoni i nagovestio da se opet nalazi u sjajnoj golgeterskoj formi.

Samo dva minuta kasnije, Pešić je nesebično uposlio Bena koji sa par metara šalje loptu u mrežu Živkovića i donosi dva gola viška svom timu. Inače, Ben je danas bio igrač koji se najviše puta našao u šansi za gol.

U sledećem kolu koje je na programu već u sredu, tim iz Niša gostuje Partizanu, dok je Zvezda domaćin Čukaričkom.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz naš "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Radnički Niš - Crvena zvezda (1:3).

86' - Ben je na ovom meču mogao da postigne bar pet golova! Teledirigovana lopta Milića ga je spojila sa golom, ali rezultat je nepromenjen.

82' - Fenomenalna akcija dva igrača koja su nastupala za Zvezdu - Stojanovića i Pavkova. Borjan je uspeo da zaustavi volej Saše Stojanovića.

77' - Luka Adžić je pokušao makazicama da savlada golmana Živkovića.

68' - Dobar pokušaj Jovičića sa distance! Ostaje 1:3.

59' - GOOOL! - Ben je realizovao asistenciju Pešića i sada je 3:1 za ekipu Vladana Milojevića!

56' - GOOOL! - Pešić je realizovao jedanaesterac - 2:1 za Zvezdu u Nišu!

55' - Penal! Zvezda ima šansu da vrati prednost!

50' - Neugodan šut Krstičića, ali Živković nekako uspeva da loptu odbije van gola.

Kraj prvog poluvremena: Radnički Niš - Crvena zvezda (1:1).

43' - GOOOL! Milan Pavkov se ispostavio kao najveća pretnja timu sa Marakane - 1:1.

42' - Pavkov je izborio treći korner za svoju ekipu. Ekipa Radničkog se opustila i može da bude zadovoljna ovim poluvremenom uprkos tome što imaju gol minusa.

39' - Pešić je postigao pogodak koji je ispravno poništen zbog ofsajd pozicije najboljeg strelca Superlige.

35' - Aksentijević za Pavkova, ali centarfor Nišlija šutira glavom preko gola.

30' - Dobar centaršut domaćih posle kornera, ali preleteo je sve igrače. Ostaje 0:0. Luka Adžić se vratio na teren.

20' - Opet Ben! Još jednom je tamnoputi napadač izašao sam pred golmana domaćih, ali umesto da uputi udarac, odlučio se za asistenciju Pešiću koju je štoper Nišlija prekinuo i "upropastio" akciju crveno-belih.

18' - Pavkov umalo da postigne gol protiv svog kluba. Visoki napadač je sjajno reagovao na centaršut sa desne strane, ali Milan Borjan izbija loptu u korner.

16' - Pešić je pametno "ukrao" Benu loptu koji bi se našao u ofsajdu, potom uputio centaršut za Bena koji ponovo ne uspeva da pogodi mrežu, ovoga puta sa svega tri metra.

11' - Adžić spaja Bena sa golom, ali loša završnica bivšeg igrača Olimpijakosa.

8' - GOOOL! Krstičić se odlično snašao! Benov centaršut vezista Zvezde je sjajno ispratio i prosledio loptu u mrežu za 0:1!

7' - Drugi korner na meču za Beograđane, nespretno je reagovao Petrović

19:00 - Meč u Nišu je počeo.

18:30 - Dobrodošli. Za početak, evo sastava:

RADNIČKI NIŠ: Živković - Aksentijević, Miladinović, Simunović, Subić - Petrović, Mićić - Babić, Sl. Stojanović, Mrkić - Pavkov. CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Le Talek, Babić, Rodić - Jovičić, Krstičić - Ilić, Ben, Adžić - Pešić.

BONUS VIDEO: Roditelji izvlače deci živu glavu u tuči na Večitom derbiju