Šalke čuva drugo mesto, sada je pala i Borusija! Lajpcig i Verder podelili bodove! (FOTO) (VIDEO)
Slavlje posle pobede, Foto: AP

BUNDESLIGA, 30. KOLO

Lajpcig je ovim remijem sve dalje od plasmana u Ligu šampiona

Fudbaleri Verdera i Lajpciga igrali su danas nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici 30. kola nemačke Bundeslige.

Verder je pred svojim navijačima u Bremenu poveo pogotkom Nikolasa Moisandera u 28. minutu, da bi Lajpcig izjednačio Ademole Lukmana u 50.

Gosti su posle lošeg prvog poluvremena, u kom su uputili samo jedan šut ka golu Verdera, u drugom delu ipak uspeli da uspostave ravnotežu i posle ranog izjednačenja da pritiskaju rivala, ali ne i da dodju do preokreta.

Lajpcig je ovim remijem sve dalje od plasmana u Ligu šampiona, pošto ima 47 bodova, četiri boda manje od četvrtoplasirane Borusije Dortmund, dok je Verder 12. sa 37 bodova.

Fudbaleri Šalkea pobedili su danas na svom terenu Borusiju Dortmund sa 2:0 u prvoj nedeljnoj utakmici 30. kola nemačke Bundeslige.

U neizvesnoj i otvorenoj utakmici ekipa iz Gelzenkirhena uspela je da dođe do pobede i tako četiri kola pre kraja se osamostali na drugom mestu Bundeslige sa 55 bodova, dok je Borusija četvrta sa 51.

Šalke je poveo golom Jevgena Konopljanke u 50. minutu, da bi Borusija potom pritisla rivala i propustila nekoliko dobrih prilika pred golom Ralfa Farmana.

Kazna za propuštene prilike stigla je u 82. minutu kada je Naldo sjajnim šutem iz slobodnog udarca sa oko 25 metara postavio konačnih 2:0.

Bundesliga, 30. kolo: Šalke - Dortmund 2:0 (0:0) (Konopljanka 50', Naldo 82')

Verder - RB Lajpcig 1:1 (1:0) (Mojsander 28' - Lokiman 50) Subota: Leverkuzen - Frankfurt 4:1 (1:1) (Brandt 20, Foland 71, 77, 88 - Fabian 23)

Herta - Keln 2:1 (0:1) (Zelke 49, 53 - Bitenkur 29)

Hofenhajm - Hamburg 2:0 (2:0) (Gnabri 18, Šalaj 27)

Štutgart - Hanover 1:1 (0:0) (Tomi 53 - Fulkrug 90+1)

Bajern - Menhengladbah 5:1 (2:1) (Vagner 38, 42, Alkantara 51, Alaba 68, Levandovski 82 - Drmić 9) Ponedeljak: Majnc - Frajburg 20.30 Petak: Volfsburg - Augzburg 0:0