Siti očerupao Pevce, ali još uvek čeka titulu, Milivojević ponovo heroj Palasa, šampion podsetio na stare dane! (FOTO) (VIDEO)

PREMIJER LIGA, 34. KOLO

Okončan je još jedan dan u najpopularnijem klupskom fudbalskom takmičenju sveta

Objavljeno: 23:26h

Fudbaleri Čelsija su bili nadomak prave sezonske propasti, ali se pojavio Olivije Žiru.

Aktuelni prvak Engleske je imao dva gola deficita do 70. minuta, a onda - preokret za 480 sekundi na gostovanju Sautemptonu!

Dušan Tadić je otvorio fudbalski dan na "Ostrvu", duplirao je Bednarek prednost u 60. minutu.

Žiru je najpre na asistenciju Alonsa prepolovio minus, a Azar pet minuta kasnije doneo izjednačenje.

Nije se mnogo čekalo ni na treći, kada je centarfor Francuske opet bio precizan i postavio konačan rezultat 2:3 u 78. minutu.

Osim mečeva koji se igraju u 16 i 18.30, najviše pažnje uzima duel Totenhema i Mančester sitija koji može da "overi" ime novog šampiona Premijer lige.

Čelsiju još uvek tinja nada da može da završi na četvrtom mestu koje garantuje Ligu šampiona naredne sezone. U susretu ekipa koje se direktno bore za opstanak, izmedju Kristal Palasa i Brajtona,vrlo važnu pobedu je izvojevala ekipa našeg Luke Milivojevića.

Svi golovi na danalnjem meču pali su u prvom poluvremenu.

Ekipa Kristal Palasa je povela golom Vilfreda Zahe već u 5. minutu da bi tu prednost povećali 9 minuta kasnije golom Tomkinsa na asistenciju Hendlinga. U 18.minutu golom golom Mareja, ekipa Brajtona smanjuje prednost protivnika.

Da bi vifred Zaha još jednim pogotkom u 24. minutu, ovaj put na asistenciju Luke Milivojevića doveo Kristal Palas u prednost od 3-1.

Deset minuta kasnije Iskuerdo smanjuje prednost na 3-2, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat. Fantastični srpski vezista je pružio još jednu sjajnu partiju i opet uz Vilfreda Zahu bio ključni igrač Orlova sa Selhurst Parka u pobedi od 3:2 nad direktnim rivalom Brajtonom.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima ekipu Totenhema sa 3:1 u utakmici 34. kola Premijer lige i ponovo su na korak od titule.

Siti sada ima 87 bodova, 16 više od drugoplasiranog Mančester junajteda i već sutra može i matematički da obezbedi titulu u slučaju da Junajted ne pobedi Vest Bromvič Albion.

Na drugoj strani, Totenhem je četvrti na tabeli sa 67 osvojenih bodova.

Golove za Siti na večerašnjem meču postigli su Gabrijel Žezus u 22, Ilkaj Gundogan tri minuta kasnije i Rahim Sterling u 72. minutu.

Strelac jedinog pogotka za Totenhem bio je Kristijan Eriksen u 42. minutu.

Siti u narednom kolu Premijer lige dočekuje Svonsi, dok Totenhem gostuje Brajtonu.

Sautempton - Čelsi 2:3 (Tadić 21, Bednarek 60 - Žiru 70, 78, Azar 75)

Barnli - Lester 2:1 (Vud 6, Long 9 - Vardi 72)

Kristal Palas - Brajton 3:2 (Zaha 5, 24, Tomkins 14 - Mari 18, Izkijerdo 34)

Hadersfild - Votford 1:0 (Ins 90+2)

Svonsi - Everton 1:1 (Dž. Aju 70 - Noton 43 ag)

Liverpul - Bornmut 3:0 (Mane 7, Salah 69, Firmino 90)

Totenhem - Mančester Siti 1:3 (Eriksen 42 - Žezus 22, Gundogan 25. p, Sterling 72)