ZVEZDA SRUŠILA PARTIZAN POSLE 2 GODINE: Crveno-beli uz tuče na tribinama i terenu do +9 na tabeli i na korak od titule! (FOTO) (VIDEO)

157. večiti derbi

Objavljeno: 20:56h

Crvena zvezda je pobedila Partizan 2:1 u 157. Večitom derbiju, ali što je još važnije za njih stigla i do u ovom trenutku ogromne prednosti na tabeli Superlige od 9 bodova viška.

Posle dve godine domaći tim je stigao do trijumfa nad najvećim rivalom, u verovatno za njih najvažnijem meču sezone, koji su stigli do prednosti koju će crno-be.li teško nadoknaditi do kraja šampionata, mada teoretska šansa postoji.

Što se tiče dešavanja na samom meču, šta reći?! Bilo je tu svega od sjajnih golova, lepih akcija, na momente i odličnog fudbala, pa sve do onih loših i ružnih stvari na tribinama, ali i na terenu.

Crveno-beli su na kraju kada se podvuče crta zasluženo slavili, jer su bili bolji u većem delu meča, pre svega u prvom poluvremenu kada su mogli da postignu i više od dva gola koliko su ih dali.

Strelci su bili Radonjić i Pešić, a bilo je još nekoliko izglednih šansi.

U drugom delu meča nije bilo takvog ni tempa, ni igre, ni na jednoj strani. Đukić je pokušao izmenama da trgne ekipu, ali i dalje je bilo teško naći put do mreže Milana Borjana.

Navijači su u dva navrata prekidali susret, na početku bakljadom sa obe "vatrene" strane stadiona, a onda i u drugom delu igre, kada je zbog tuče na zapadnoj tribini glavni arbitar stopirao igru.

Tenzija sa tribina se prenela i na teren, među igrače, pa je u finišu došlo i do nemilih scena na terenu. Najpre su se u klinču našli saigrači iz crnogorske reprezentacije Stojković i Janković, da bi potpuni haos nastao nakon jedanaesterca za Partizan u nadoknadi vremena.

Danilo Grujić je pokazao na "belu tačku" u 97. minutu posle duela Le Taleka i Ožegovića, a napadač Partizana je postigao počasni gol za svoj tim.

Nakon toga ulaze u sukob najpre Borjan i Suma, a potom i svi ostali igrači. Donald je ščepao Gvinejca za vrat, mnogo muke da raščisti i smiri situaciju je imao Grujić, ali je uspeo tako što je podelio po crveni karton najratobornijima Sumi i Donaldu.

Odmah nakon toga je sviran kraj, a i posle poslednjeg sudijskog zvižduka je bilo koškanja među igračima na terenu, međutim, ubrzo se sve smirilo.

Sva dešavanja pre, tokom i nakon 157. Večitog derbija ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

98. minut - Kraj utakmice! Crvena zvezda je pobedila 2:1.

97. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Crno-beli će imati priliku da makar ublaže poraz sa "bele tačke".

Tošić je pogodio prečku iz slobodnog udarca ali došlo je do potezanja u petercu, Le Talek je povukao Ožegovića i Danilo Grujić je pokazao na "belu tačku".

Nakon toga napadač Partizana postiže pogodak, ali kada je hteo da uzme loptu iz mreže Borjan se usprotivio došlo je do guranja, pa je uleteo Suma i napado Borjana, stvorila se gužva i onda je i Donald ščepao Sumu za gušu.

Na kraju žuti karton Borjanu i isključenje za Sumu i Donalda.

92. minut - IZMENA! Biće nadoknade šest minuta, a Milijaš menja El Fardu Bena!

88. minut - IZMENA! Marko Janković napušta teren, ulazi Suma.

87. minut - KAKVA ŠANSA! Možda i najbolja za Partizan! Tošić je sjajno šutirao, prebacio živi zid, ali je Borjan intervenisao paradom i poslao loptu u korner.

81. minut - IZMENA! Radonjića menja Donald, u poslednjih 10 minuta. A sa druge strane Đorđe Ivanović ulazi umesto Tavambe.

75. minut - Nema preteranih opasnosti na obe strane, izgleda da je posle onog prekida malo utihnula zabava na terenu.

70. minut - Nastavlja se meč posle tuče na zapadnoj tribini.

66. minut - PREKINUT MEČ! Zbog tuče Delija i Grobara prekida se suret!

62. minut - ŽUTI KARTON! Svetozar Marković je dobio javnu opomenu zbog prekršaja nad Benom.

57. minut - Duel Babića i Ožegovića posle kog su obojica završili na zemlji i obojica dobili po žuti karton. Opasna situacija po gol Zvezde.

52. minut - IZMENA! Zoran Tošić menja Armina Đerleka. Đukić se odlučio na nešto ofanzivniju taktiku, jer kalkulacija više praktično nema.

45. minut - Kraj prvog poluvremena u kome prezadovoljni mogu da budu navijači i igrači domaćeg tima. Imaju dva gola prednosti, a mogli su i da postignu makar još dva. Sa druge strane Đukić će morati da trgne svoje izabranike.

44. minut - Nova velika šansa za Zvezdu. Sevnula je kontra po desnoj strani, centrirao je Stojković, a lopta stiže do bena na drugoj stativi, međutim, on smušenom reakcijom šutira pored gola.

37. minut - Mnogo akivnija i konkretnija Crvena zvezda, njihovi napadi su kratki, ali sa jasnom namerom da se stigne do gola protivnika, dok crno-beli kao da nikako da se opasulje od dva primljena gola u kratkom roku.

30. minut - Umalo da Nemanja Radonjić po drugi put savlada Stojkovića, odličnim refleksom i nogom je čuvar mreže Partizana sprečio da njegov tim doživi potop već posle pola sata igre.

26. minut - Tek prvi udarac prema golu Crvene zvezde, pokušao je Ožegović, ali je to bio lak posao za Borjana.

22. minut - GOOOL! Crvena zvezda za 150 sekundi postiže dva gola. Pogrešio je Miletić ispred svog šesnaesterca, Ben je odlično uposlio Srnića koji je maltene već savladao Stojkovića, ali je Pešić samo potvrdio zakucavši loptu u mrežu sa gol-linije!

18. minut - GOOOL! Crvena zvezda vodi! Nemanja Radonjić postiže fantastičan pogodak, lopta je udarila u stativu i odbila se u mrežu.

Inače, Radonjić je mlađe kategorije Partizana.

3. minut - Srnić je na zemlji posle žestokog sudara u vazduhu sa Zdjelarom i ukazuje mu se pomoć.

18.35 - I raščistio se malo dim koji je nastao na stadionu upotrebom baklji, dimnih bombi, bengalki i ostalih pirotehničkih sredstava, pa je Danilo Grujić dao znak za njen početak.

18.33 - Kasni početak utakmice zbog bakljade i drugih pirotehničkih sredstava koje su iskoristili i Delije i Grobari.

18.18 - Navijači dva kluba se se pre početka meča međusobno prozivali, što je uobičajeni folklor kada su Večiti derbiji u pitanju.

18.06 - Iako se nije tako najavljivalo, Vujadin Savić, kao ni Saša Ilić neće biti ni na klupi za ovaj susret usled povreda koje su zadobili. Vujadin Savić je pre meča izašao na teren i stao kod severne tribine posmatrajući navijanje Delija.

17.50 - Stadion "Rajko Mitić" se polako ispunjava, a evo kako izgledaju tribine nekih 45 minuta pre početka meča.

Stadion Rajko Mitić 45 minuta pre početka 157. Večitod derbija
Stadion Rajko Mitić 45 minuta pre početka 157. Večitod derbijafoto: Espreso

17.30 - Poznati su i sastavi koje će izvesti Milojević i Đukić. Za crveno-bele u derbiju debituje Ben, a za crno-bele tinejdžeri Marković i Đerlek.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Le Talek, Rodić, Jovičić, Krstičić, Srnić, Ben, Radonjić, Pešić.

Partizan: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Marković, Nemanja G. Miletić, Zdjelar, Pantić, Janković, Đerlek, Tavamba, Ožegović.

17.14 - Evo i jedne frakcije Grobara koja u korteu stiže na stadion.

Korteo Grobara na 157. Večitom derbiju
Korteo Grobara na 157. Večitom derbijufoto: Espreso

17.10 - Evo još fotografija iz blizine Marakane na kojima možete da vidite kolike su snage policije koje se polako spremaju i za korteo Grobara.

Policija se sprema za korteo Grobara
Policija se sprema za korteo Grobarafoto: Espreso

16.55 - Autobus sa igračima Partizana je stigao na parking stadiona "Rajko Mitić", a navijači Zvezde su ih dočekali uvredljivom pesmom.

16.35 - Velike snage policije, što žandarmerije pod punom opremom, što policajaca na konjima nalazi se u okolini stadiona Crvene zvezde, raspoređeni su gotovo od Slavije sve do Topčiderskog brda.

Policija na Autokomandi i u blizini Marakane pred 157. Večiti derbi
Policija na Autokomandi i u blizini Marakane pred 157. Večiti derbifoto: Espreso

16.17 - Ono što će biti posebna zanimljivost jeste situacija sa navijačima Partizana. Grobari su posle prethodnog derbija izdeljeni međusobno u tri posvađane frakcije i zbog toga će biti smešteni na tri različite tribine.

Uz sve to, ekipa koju predvodi Miloš Radisavljević Kimi pod imenom "Partizanovci" ne može da se okupi ispred stadiona u Humskoj, već će put stadiona "Rajko Mitić" krenuti sa Sportskog centra Banjica.

16.10 - Ni jedan ni drugi trener nemaju previše problema sa povređenim igračima, kada su u pitanju standardni prvotimci. Jedino je u Partizanu van konkurencije Bojan Ostojić.

Evo kako bi mogle da izgledaju i potencijalne postave.

Partizan: Stojković, Vulićević, Nemanja G. Miletić, Marković, Urošević, Zdjelar, Pantić, Janković, Tošić, Tavamba, Ožegović.

16.05 - Ponovo se u javnosti povela polemika oko izbora glavnog sudije, pošto je umesto očekivanog Milorada Mažića, poverenje po treći put u godinu dana ukazano Danilu Grujiću, o kome se i tokom prethodnih godina, a i sada mnogo pisalo i polemisalo.

16.00 - Pročitajte šta su u najavi derbija rekli treneri dva kluba, Vladan Milojević i Miroslav Đukić.

BONUS VIDEO: Danilo Pantić pred 157. Večiti derbi