REKORD BARSELONE! Katalonci 39 mečeva bez poraza! Remi Sevilje i Viljareala, spektakl na San Mamesu! (VIDEO)

primera, 32. kolo

Viljareal i Sevilja se bore za šesto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Fudbaleri Sevilje i Viljareala odigrali su nerešeno 2:2, u utakmici 32. kola španskog prvenstva.

Viljareal je poveo u 36. minutu golom Rabe, a isti igrač asistirao je Karlosu Baki u 68. minutu kod drugog gola.

Nolito je postigao gol u 78. minutu, a konačan rezultat postavio je Stiven Nzonzi u 82. minutu golom sa oko 30 metara. Viljareal i Sevilja se bore za šesto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su danas u gostima Las Palmas sa 1:0 u utakmici 32. kola španske Primere.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Mikel Ojarsabalj u 21. minutu. Posle 11. pobede od početka sezone, Sosijedad je deseti na tabeli sa 40 bodova, dok je Las Palmas na pretposlednjem, 19. mestu sa 21.

Minimalnim rezultatom slavio je i Leganes na svom terenu protiv Selte. Trijumf Leganesu doneo je Migel Gerero u 63. minutu.

Leganes je na 14. mestu sa 39 bodova, dok je Selta deveta sa 43.

Barselona, budući prvak Španije, završila je svoju očajnu nedelju pobedom na Nou Kampu - 2:1. Na asistencije Filipea Kutinja, golove za Katalonce postigli su Luis Suarez iz peterca u 15. minutu i Samjuel Umtiti posle kornera u 51, a utešni pogodak za "slepe miševe" dao je Dani Pareho iz penala, u 87.

Barselona je neporažena na 39 uzastopnih mečeva u La Ligi (32 pobede i sedam remija) što je najviše što je ikada jedan španski tim "izdržao".

Primera, 32. kolo:

Subota: Sevilja – Viljareal 2:2 (0:1) (Nolito 78, N'Zonzi 82 - Raba 36, Baka 68) Barselona - Valensija 2:1 (1:0) (Suarez 15, Umtiti 51 - Pareho 87p) Las Palmas - Sosijedad 0:1 (0:1) (Ojarzabal 21) Leganes - Selta 1:0 (0:0) (Gerero 63) Atletik Bilbao - Deportivo La Korunja 2:3 (0:2) (Garsija 48, Susaeta 72 - Adrian 6, 14, Borha 53) Nedelja:

Eibar – Alaves Atletiko Madrid – Levante Hetafe – Espanjol Malaga – Real MadridŽ Petak:

Đirona – Betis 0:1 (0:1)