KOJA BARSA? ROMA JE EVROPSKA VELESILA! Liverpul i Salah ugasili sve snove Sitija! (FOTO) (VIDEO)
Liga šampiona, Foto: EPA / Nigel Roddis, AP

revanš mečevi lige šampiona, 1/4 finala

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 22:57h

Fudbaleri Rome napravili su najveći uspeh u novijoj klupskoj istoriji.

"Vučica" je nadoknadila tri gola minusa iz prvog meča protiv Barselone, te na prepunom Olimpiku šokirala favorizovane Katalonce.

Roma je preko Edina Džeka načela mrežu Ter Štegena u šestom minutu.

Posle čistog penala, Danijele De Rosi je pogodio sa bele tačke, da bi Kostas Manolas na asistenciju Undera pogodio za konačnih 3:0.

Inicijativa italijanskog tima je trajala gotovo čitavu utakmicu, uz par dobrih prilika koje je propustila ekipa iz Španije.

Mančester siti je izgubio na svom terenu sa 2:1 od Liverpula, iako je imao sve karte u svojim rukama.

Na žalost "Građana", falilo je malo sreće, ali i sudijske spretnosti.

Slično kao Roma, Siti je imao inicijativu, ali samo u prvom poluvremenu u kom je stigao do prednosti preko Žesusa, a posle kiksa Van Dajka.

Bernardo Silva je nekoliko puta mogao da duplira sliku sa semafora, ali ga je u jednom od situacija sprečila stativa.

U finišu prvog dela, Liroj Sane je postigao čist pogodak, ali ga je sudija poništio zbog "ofsajda" u kom je Džejms Milner asistirao krilnom igraču Nemačke.

Posle toga je opao moral ekipi Pepa Gvardiole, koji je u pauzi između dva dela igre dobio isključenje.

To su iskoristili "Crveni" i iz dva poteza matirali Siti preko Salaha i Firmina.

Barselona i Mančester siti su prvi učesnici polufinala Lige šampiona.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog".

90. minut - KRAAAAAAAAAAAAAAAJ! ROMA IDE DALJE, BARSA JE ISPALA! LIVERPUL TAKOĐE IDE DALJE ZBOG POBEDE U REVANŠU!

82. MINUT - EKSPLOZIJA U RIMU! BARSA IMA REZULTAT ZA POLUFINALE! MANOLAS I 3:0 ZA ROMU! AUUUU, KAKVO ĆUDO!!!!

79. minut - KAKO BARSA NIJE PRIMILA TREĆI GOL? Pitaju se navijači Rome, neverica na "Olimpiku"! El Šaravi je dobio centaršut od Florencija, gađao tik uz desnu stativu Ter Štegena, i... SREĆA ZA BARSU!

77. minut - GOOOOOOOOOL! LIVERPUL JE U POLUFINALU LIGE ŠAMPIONA! Firmino je iskoristio strašnu grešku Otamendija, izašao "1 na 1" sa Edersonom i preokrenuo rezultat.

68. minut - ŠANSA! Umalo 3:0 za Romu protiv Barse, Naingolan je bio tako blizu!

58. MINUT - GOOOOOOOOOOOOOOOL! ROMA VODI SA 2:0 PROTIV BARSE!!!!!!!! DE ROSI JE PRECIZAN SA BELE TAČKE!

57. minut - PENAL ZA ROMU!!!!!!!

56. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! NI IZ ČEGA LIVERPUL DOLAZI DO IZJEDNAČENJA! Posle one učinjene nepravde nad Sitijem, izgleda da je sve gotovo.

Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA I U RIMU I U MANČESTERU!

42. minut - GOL! ALI JE PONIŠTEN! ČIST GOL SITIJA JE PONIŠTEN! Sudija je pokazao ofsajd, ali se lopta nije odbila od igrača domaće ekipe, već od fudbalera Liverpula. Ozbiljan propust linijskog arbitra.

38. minut - I dalje ista situacija, Barsa se "provlači" nekako pored gladnog Džeka, "Crveni" se mole da ne padne još koji gol u korist Sitija.

25. minut - Džeko i Roma napadaju Barsu bez straha, Siti za sada dosta konkretniji od Liverpula.

15. minut - Mane je dobio žuti karton za preozbiljan start nad Otamendijem. Udario ga je kopačkom po "osetljivom" području, otvorenom nogom... Sreća za krilnog napadača "Crvenih".

6. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! EDIN DŽEKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!

2. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! GREŠKA VAN DAJKA I GOL ŽESUSA ZA 1:0!!!

20:45 - KREĆEMO!!!!

20:30 - Stadioni su puni, čeka se početak.

20:10 - Evo i postava za večeras.

BONUS VIDEO: Delije grme na drugom meču finala ABA lige