Milioneri zaboravili Bajern! Borusija iskalila bes na Štutgartu, džaba Ajntrahtu Jovićevo znanje! (VIDEO)
Miši Batšuaji i Omer Toprak, Foto: AP

Bundesliga, 29. kolo

U drugom meču dana sastaju se Ajntraht i Hofenhajm

Fudbaleri Borusije pobedili su na svom terenu u Dortmundu Štutgart sa 3:0, u utakmici 29. kola Bundeslige.

Borusija je povela u 38. minutu golom Kristijana Pulišića, a prednost je udvostručio Miši Batšuaji u 48. minutu. Konačan rezultat postavio je Maksimilijan Filip u 59. minutu.

Borusija je ostvarila 14. pobedu u prvenstvu, treća je na tabeli sa 51 bodom i ima bod manje od drugoplasiranog Šalkea.

Štutgart je pretrpeo 13. poraz u prvenstvu i deveti je na tabeli sa 38 bodova.

U drugom meču dana sastali su se Ajntraht i Hofenhajm, a utakmica je završena sa 1:1.

Srpski napadač Luka Jović je u ovom meču postigao jedini gol za svoj tim, o čemu smo već pisali.

Mijat Gaćinović je u 61. minutu ušao u igru, i bio je sasvim solidan.