IZ KECA U DVOJKU, POGBIN ŠOU ZA 97 SEKUNDI! Junajted odložio Sitijevu proslavu titule! (VIDEO)
Pol Pogba, Foto: AP

Premijer liga, 33. kolo

Kakav derbi Mančestera, ovo navijači nisu mogli ni da zamisle

Fudbaleri Mančester sitija su očigledno podlegli pritisku nove titule u Premijer ligi.

"Građani" su imali sve u svojim rukama u najvećem derbiju, onom protiv Junajteda.

Dominantna igra donela je 2:0 u prvom poluvremenu, pa je pun "Itihad" samo razmišljao o proslavi nove titule.

Ipak, dogodio se Pol Pogba.

Francuz je za 97 sekundi uspeo da potpuno vrati ekipu u meč i izjednači rezultat!

Kris Smoling je na asistenciju Aleksisa Sančeza u 69. minutu postavio konačan rezultat.

Ovakvim ishodom je samo pomerena proslava titule za ekipu Pepa Gvardiole, najverovatnije za naredni vikend.

Fudbaleri Evertona i Liverpula igrali su danas nerešeno bez golova na stadionu Gudison park u 33. kolu Premijer lige.

To je prvi nerešen rezultat Liverpula posle šest, a Evertona posle osam utakmica u engleskom prvenstvu.

Everton je deveti na tabeli sa 41 bodom, dok je Liverpul sa 67 na trećem mestu.

Fudbaleri Bornmuta i Kristal Palasa podelili su bodove, ali je konačan rezultat od 2:2 postavio Džošua King u poslednjim minutima meča i tako sprečio Milivojevića i drugare da odnesu sva tri boda u London.

Najpre je srpski reprezentativac pogodio iz slobodnog udarca za vođstvo "Orlova", pa je Muse izjednačio, da bi Vilfred Zaha doneo novu prednost gostima.

Ipak, taj 89. minut bio je "koban" po ekipu Roja Hodžsona.

Brajton i Hadersfild su takođe odigrali nerešeno, ali 1:1, kao i Vest Brom i Svonsi.

Njukasl je napravio iznenađenje, savladavši bivšeg prvaka, ekipu Lestera na gostovanju sa 2:1, golovima Šelvija i Ajozea Pereza.

Utešni pogodak za "Lisice" postigao je Džejmi Vardi pet minuta pre kraja.

Totenhem slavi Kristijana Eriksena koji je sa dva "mat poteza" doneo nove bodove, na nezgodnom gostovanju u Stouku.

Mame Dijuf je dao jedini gol za "Poterse".

I, ponovo taj 1:2. Barnli je gubio do 70. minuta od Votforda, da bi Sem Vouks i Kork brzinski za 180 sekundi obrnuli situaciju.

Spektakl je zakazan za 18.30 kada se na "Itihadu" sastaju Mančester siti i Mančester junajted.