Atletiko ne da vrh Primere, Viljareal ozbiljno preti velikanima! (VIDEO)

primera 19.kolo

Ovoga puta lagano je savlada Sporting Hihon rezultatom 2:0
Objavljeno: 23:39h

Ne prepušta Atletiko Madrid prvu poziciju na tabeli do koje je došao napornim radom. "Jorgandžije" su na trijumfe Barselone i Reala odgovorile pobedom u Vigu 2:0 i vratile se na čelnu poziciju. Po već nekom nepisanom pravilu ove sezone, ekipa iz Madrida je ponovo u drugih 45 minuta slomila protivnika: Grizman je načeo mrežu Selte na startu drugog poluvremena, a slavlje je potvrdio Karasko u 80. Četvrto mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona sada deluju kao ozbiljna realnost, ali može li Viljareal da se umeša u borbu za prva tri mesta španske Primere. Sudeći po poslednjim rezultatima žute podmornice čini se da može. Izabranici Marselina Garsije stigli su i do šeste vezane pobede u prvenstu, a ovoga puta lagano je savlada Sporting Hihon rezultatom 2:0, čime su ponovo prišli trećeplasiranom Real Madridu na samo bod zaostatka.

Oba pogotka za pobedničku ekipu postigao je Sedrik Bakambu i tako stigao do brojke od osam postignutih golova u prvenstvu. Rezultati 18. kola Primere: Subota: Barselona - Granada 4:0 Hetafe - Betis 1:0 Sevilja - Atletik Bilbao 2:0 Real Madrid - Deportivo 5:0 Levante - Rajo Valjekano 2:1 Nedelja: Viljareal - Sporting Hihon 2:0 (Bakambu 26, 51) Real Sosijedad - Valensija 2:0 (Džonatas 79, 82) Eibar - Espanjol 2:1 (Inui 15, Baston 74 - Džordan 22) Las Palmas - Malaga 1:1 (Tanausu 51 - Santa 72) Selta - Atletiko Madrid 0:2 (Grizman 49, Karasko 80)