Jović ponovo cepao mrežu, nula u Majncu! (VIDEO)
Luka Jović, Foto: Profimedia

bundesliga, 28. kolo

Fudbaleri Verdera pobedili su na svom terenu u Bremenu Ajntraht iz Frankfurta sa 2:1, u utakmici 28. kola Bundeslige i nastavili niz od pet utakmica bez poraza. Verder je poveo u 28. minutu golom Zlatka Junuzovića, a izjednačio je srpski fudbaler Luka Jović u 53. minutu. Pobedu domaćima doneo je fudbler Ajntrahta David Abraham, pošto je postigao autogol u 79. minutu.

Posle treće uzastopne pobede u prvenstvu Verder je 11. na tabeli sa 26 bodova. Ajntraht je šesti sa 45 bodova, koliko ima i petoplasirani Bajer iz Leverkuzena.

Fudbaleri Majnca i Borusije Menhengladbah igrali su nerešeno bez golova u poslednjoj utakmici 28. kola Bundeslige.

Borusija, koja je bez pobede u četiri utakmice, deveta je na tabeli nemačkog prvenstva sa 37 bodova.

Majnc već pet utakmica nije pobedio, a četiri uzastopne nije dao gol.

Taj klub je propustio priliku da izadje iz zone ispadanja i 16. je na tabeli sa 26 bodova, koliko ima i Volfsburg koji je poziciju iznad.

Bundesliga, 28. kolo:

Subota:

Leverkuzen - Augzburg 0:0

Hanover - Lajpcig 2:3 (0:1) (Sane 71, Fulkrug 78 - Forzberg 16, Orban 53, Poulsen 76)

Hofenhajm - Keln 6:0 (1:0) (Gnabri 22, 47, Ut 56, 65, Rup 61, Zuber 72)

Šalke - Frajburg 2:0 (0:0) (Kaliđuri 63pen, Burgštaler 73)

Štutgart - Hamburger 1:1 (1:1) (Ginček 44 - Holtbi 18)

Bajern - Dortmund 6:0 (5:0) (Levandovski 5, 44, 89, Rodrigez 14, Miler 23, Riberi 45+1)

Herta - Volfzburg 0:0