Arsenal je upalio mašinu, ali prekasno je za sve! Eriksen u stilu Žuninja uz pomoć Alija srušio Čelsi! (VIDEO)
Arsena Venger, Foto: Fonetap

premijer liga, 32. kolo

Arsenal je tako prvi put od novembra ostvario dve uzastopne pobede

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu u Londonu Stouk sa 3:0, u utakmici 32. kola Premijer lige.

Londonski tim poveo je u 75. minutu golom Pjera Emerika Obamejanga iz jedanaesterca, a isti igrač udvostručio je prednost u 86. minutu. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Lakazet u 89. minutu iz jedanaesterca.

Arsenal je tako prvi put od novembra ostvario dve uzastopne pobede.

Ekipa Arsena Vengera je šesta na tabeli sa 51 bodom i ima pet bodova manje, ali i utakmicu više od petoplasiranog Čelsija, odnosno 10 bodova manje od Totenhema na četvrtom mestu, koje vodi u Ligu šampiona.

Stouk je pretrpeo treći uzastopni poraz i bez pobede je u poslednjih osam utakmica, pa zauzima pretposlednje 19. mesto na tabeli sa 27 bodova. Stouk ima tri boda manje od Kristal Palasa koji je prvi iznad crte.

Fudbaleri Totenhema pobedili su Čelsi u gostima sa 3:1, u 32. kolu Premijer lige. Čelsi je vodio od 30. minuta golom Alvara Morate, a Kristijan Eriksen u 45. i Dele Ali u 62. i 66.

Totenhem je pobedio peti put uzastopno i 13 utakmica je bez poraza. Četvrti je na tabeli Premijer lige sa 64 boda, osam više od petoplasiranog Čelsija.