Srbija bila jalova, pa upalila mašinu! Lucidni Tadić mešao, Mitrogol bušio za sjajan rezultat protiv Nigerije! (VIDEO)
Aleksandar Mitrović, Foto: Reuters

zagrevanje za mundijal

Fudbaleri Srbije su posle poraza od Maroka trijumfovali nad Nigerijom na Ostrvu rezultatom 2:0.

Strelac oba gola bio je Aleksandar Mitrović u 68. i 81. minutu.

Orlovi su od samog starta bili bolji rival, ali njihovi pokušaji da ugroze gol rivala bili su jalovi, ne računajuću detalj iz 13. minuta.

Posle kornera u kaznenom Nigerije nastao je karambol, a Aleksandar Mitrović je, čini se, glavom postigao gol koji je poništen.

Držali su naši prividnu inicijativu, a rival je pretio iz brzih kontri.

Vladimir Stojković je po ko zna koji put spasio svoj tim, a činilo se da kada god Nigerija pređe na našu polovinu da nastaje panika u zadnjoj liniji, koja srećom nije bila kažnjena.

Sve do tog 68. minuta činilo se da će rezultat ostati 0:0, ali onda su pomenuti Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović rešili stvar.

Posle toga je usledio pad u igri Superorlova, što su izabranici Mladena Krstajića iskoristili i preko sjajne kombinacije Mitrović-Tadić Mitrović u 81. minutu došli do novog gola, ali i konačnog rezultata - 2:0!

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča pratili sute uz naš dobro poznati lajv-blog.

MEČ JE ZAVRŠEN!!!! 2:0!

81' GOOOOOOOOOL!!! PONOVO MITAR!!! Lucidan potez Dušana Tadića, pa asistencija za Kostića koji pronalazi Mitra koji ponovo buši mrežu!

68' GOOOOOOOOOL!!! Dupli pas Tadić - Mitrović i gol napadača Fulama! Probušio je mrežu! 1:0!

64' Sada Negerijci prete, ali Vladimir Stojković briljira. Loše, loše ovo izgleda.

59' Probao je ponovo Bane, ali loše je šutirao.

52' Meč je nastavljen i Srbija je krenula jako, ali i dalje je to sve jalovo.

46' Prvo poluvreme je gotovo! Srbija za nijansu bolja, ali nedovoljno da ima prednost.

36' Pretrčao je Musa Ivanovića, koji mesarski startuje na ivici kaznenog! dobro je da nije penal.

33' Sada period nešto mirnije igre, Nigerijci polako, ali sigurno postaje u ozbiljan rival.

25' Sjajna asistencija Antonija Rukavine, ali Tadić je propustio izglednu šansu.

22' Posle akcije iz auta u stilu Ljuba Baranina umalo Nigerija gol da postigne.

19' Sjajno igra Srbija za sad, a dovoljan pokazatelj je to da smo izveli i pet kornera.

13' Mitrović je sada pokušao glavom, ali je Uzoho odbranio! Učinilo nam se da je lopta prešla liniju, ali od gola nema ništa...

12' Sjajna lopta Tadića, ali Mitrović je bio prespor i izblokiran je njegov šut!

11' Sada je Mozes pucao, brani Stojković!

10' Sada je Musa projezdio kroz našu odbranu, ali na svu strećo se malo zapetljao pa nismo primili gol.

8' Pucao je Aleksandar Mitrović sada sa 16 metara, ali brani Uzoho.

7' Srbija ima prividnu inicijativu i igra visok presing.

21:00 - MEČ JE POČEO!

20:00 - Poznati su i sastavi!

SRBIJA: Stojković - Rukavina, Ivanović, Nastasić, Kolarov - Milivojević, Matić - Tadić, Ljajić, Kostić - Mitrović.

NIGERIJA: Uzoho - Ebuehi, Trost Ekong, Ajdovu, Avazijem - Ndidi, Obi, Ivobi - Onazi, Mozes, Musa. ,

BONUS VIDEO: Delije poslale brutalnu poruku pred meč Srbije i tzv. Kosova