Jović i drugari rasformirali maleni Gibraltar i nastavili pohod ka Evropskom prvenstvu! (FOTO) (VIDEO)

NOVI TRIJUMF

Samo što je počelo drugo poluvreme novi gol u nacionalnom timu postigao je fudbaler Rada Lutovac, a Jović se našao u ulozi asistenta.

Mlada reprezentacije Srbije nastavila je sa pobedama u svojoj kvalifikacionoj grupi 7 i krupnim koracima grabi ka plasmanu na Evropsko prvenstvo.

Iako se igralo na veštačkoj podlozi, to našim mladićima nije predstavljalo nikakav problem, samo prvih petnaestak minuta domaćin je odolevao, da bi onda Saša Lukić načeo mrežu selekcije malene države.

Luka Jović, napadač Ajtrahta, povisio je na 2:0 u 21. minutu na dodavanje Lutovca, a desni bek Milan Gajić, fudbaler Bordoa, u finišu poluvremena, postigao je i treći gol.

Luka Jović je golgetersko umeće demonstrirao u 61. minutu i tako upisao svoj šesti gol u kvalifikacijama, što ga dovodi na drugo mesto liste strelaca. Do kraja je svoje ime na semaforu upisao i rezervista Igor Zlatanović, fudbaler Radnika iz Surdulice.

Srbija je ostala usamljena na čelu tabele sa maksimalnih 18 bodova iz šest utakmica. Rusija je druga sa 13, posle pobede nad Makedonijom, a Austrija ima 9, uz utakmicu manje.

BONUS VIDEO: Protest srpskih navijača ispred Vlade Srbije