Zvezda položila popravni! Tvrd je orah Mačva, ali kada se Adžinjo lati malja...
Nemanja Radonjić protiv CSKA, Foto: Dado Đilas

SUPERLIGA, 27. KOLO

Sva dešavanja pratili ste uz naš dobro poznati lajv - blog

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mačvu u Šapcu sa 2:0, u utakmici 28. kola Superlige Srbije, i vratili se na 12 bodova prednosti nad Partizanom. Zvezda je povela u 65. minutu golom Luke Adžića, a pobedu je obezbedio El Fardu Ben u 75. minutu. Crveno-beli su se tako "osvetili" Mačvi za poraz u četvrtfinalu Kupa, prošle srede, kada je ekipa iz Šapca pobedila posle penala sa 5:4. Zvezda je imala inicijativu u prvom poluvremenu, pokušavali su Nenad Milijaš i Nenad Krstičić, ali nisu uspeli da pogode mrežu golmana domaćih.

Najbolja šansa u prvom delu vidjena je u nadoknadi, kada je Mačva posle kontranapada mogla da povede. Nenad Gavrić je prošao po levoj strani, obišao je istrčalog golmana Zvezde Milan Borjana i šutirao iz mrtvog ugla, a loptu je pred golom izbacio Damjan Le Talek. Igrači su bili nervozni u prvom delu, bilo je mnogo prekršaja i šest žutih kartona fudbalerima Mačve. Takodje, mnogo prekida bilo je i u drugom poluvremenu, što zbog koškanja igrača, što zbog bakljade navijača beogradskog tima. Zvezda je pritiskala i pokušavala da napravi dobru šansu, a povela je u 65. minutu golom Adžića iz slobodnog udarca sa oko 18 metara. Crveno-beli su 23. pobedu u prvenstvu obezbedili u 75. minutu golom Bena, na dodavanje Aleksandra Pešića. Posle toga fudbaleri Mačve su se "otvorili", bilo je polušansi sa obe strane, ali se rezultat nije promenio. Zvezda je prva na tabeli sa 73 boda, 12 više od drugoplasiranog Partizana, dok je Mačva 13. na tabeli sa 28 bodova. U ostalim utakmicama Spartak je u Subotici pobedio Rad sa 2:0, a Napredak i Mladost su u Kruševcu odigrali nerešeno 0:0.

90' GOTOV JE MEČ! ZVEZDA JE POLOŽILA POPRAVNI!

75' Sada i Ben potiže gol! 2:0!

70' A sada je na terenu i mali Laki u timu Mačve, ulazi umesto Gavrića.

65' Buuuuuuuuuuuum!!! Luka Adžić pogađa iz slobodnjaka! Videlo se i pre šuta da čovek daje gol!

59' Kakva sada intervencija Borjana u stilu Renea Igite.

45' Povređen je Nenad Krstičić! Stradalo je stopalo vezisti Zvezde. Uskoro o tome opširnije.

GOTOVO JE PRVO POLUVREME! 0:0!

38' Nenad Miljaš je što se kaže u PES-u crven. Čovek kolo vodi i igra kao nekada.

26' Ajaoj kako je sada Le Taklek laktom zavukao jednog igrača Mačve! Sudija nije video prekršaj tu.

11' Sjajna je atmosfera u Šapcu! Delije su raspevane, i u velikom su broju pristne. Probao je sada Krstičić posle kornera, lopta je završila pored gola, a pola stadiona je istripovalo da je lopta u mreži.

17:00 - Meč je počeo

16:30 - Evo i sastava oba tima:

Mačva: Puletić - Pejović, Tošić, Ivić, Jovanović - Obrovac, Adamović - Gavrić, Jeremić, Ristivojević - Matić

C. Zvezda: Borjan - Gobeljić, Le Talek, Babić, Rodić - Jovičić, Krstičić - Ben, Milijaš, Adžić- Pešić

BONUS VIDEO: Dilan Enis posle pobede nad Valensijom