Dortmund minimalcem preko Hanovera, Keln se uhvatio za slamku spasa, Lajpcig šokirao Bajern! (VIDEO)
Batšuaji je nastavio sa golgeterskom serijom, Foto: AP

BUNDESLIGA, 27. KOLO

Nova pobeda Milionera...

Objavljeno: 21:42h

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su minimalnim rezultatom (1:0) ekipu Hanovera na meču 27. kola Bundeslige.

Jedini pogodak postigao Miši Batšuaji u 24. minutu.

Napadač je sjajno reagovao na centaršut Širlea iz kornera i atraktivnim udarcem savladao golmana Šaunera. Imali su gosti još nekoliko prilika da ubedljivije slave, Širle i Batšuaji nisu uspeli, ali je Borusija ipak došla do nova tri boda.

Milioneri su nastavili da pritiskaju drugoplasirani Šalke, imaju 48 bodova, jedan manje od ’Rudara’, dok je Hanover na 13. poziciji sa 32 boda.

Fudbaleri Kelna su savladali Bajer sa 2:0.

Jarčevi su slavili golovima Osaka i Celera u devetom, odnosno 69. minutu.

Ovi bodovi znače Kelnu sve u borbi za opstanak, dok Bajer polako posustaje u borbi za Ligu šampiona.

U poslednjem meču dana Lajpcig je šokirao Bajern i slavio je sa 2:1.

Bavarci su poveli preko Sandra Vagnera u 12. minutu, ali domaćin je preokrenuo golovima Keite i Vernera u 37. i 56. minutu.

Lajpcig - Bajern 2:1 (1:1) (Keita 37, Verner 56 - Vagner 12)