Maleni tim sa periferije Madrida srušio Sevilju, Barsa srušila rekord Primere, Viljareal preskočio Atletiko, goleada na Bernabeuu! (VIDEO)
Leganes je savladao Sevilju, Foto: EPA/Victor Lerena

PRIMERA, 29. KOLO

Migel Lajun je u 91. minutu pogodio i smanjio prednost domaćina na 2:1

Fudbaleri Leganesa na domaćem terenu savladali su favorizovanu Sevilju rezultatom 2:1 u 29. kolu prvenstva.

Ekipa sa perfierije Madrida povela je krajem prvog poluvremena golom Bustinze, koji je u 41. minutu nakon centaršuta postigao gol sjajnim udarcem glavom.

U sličnom ritmu kao u prvom nastavilo se i u drugom poluvremenu, a na 2:0 povisio je Havijer Eraso pošto je na asistenciju levog beka Rika natrčao na loptu i prezicnim šutem matirao golmana.

Migel Lajun je u 91. minutu pogodio i smanjio prednost domaćina na 2:1, ali posle toga nije ostalo dovoljno vremena, i to je bilo sve što smo videli na ovom meču.

Fudbaleri Barselone pobedili s na svom terenu Atletik Bilbao sa 2:0, u utakmici 29. kola španskog prvenstva i stekli 11 bodova prednosti nad drugoplasiranim Atletikom iz Madrida, koji, medjutim, ima utakmicu manje. Barselona je povela u osmom minutu, a strelac je bio Pako Alkaser. Pobedu je obezbedio Lionel Mesi u 30. minutu posle asistencije Osmana Dembelea. Argentinac je prvi strelac lige sa 25 golova. Domaći su mogli ubedljivije da pobede, ali je Filipe Kutinjo u dva navrata pogodio prečku, a Paulinjo je pogodio stativu.

Barselona je jedina neporažena ekipa u Primeri, prva je na tabeli sa 75 bodova, 11 više, ali i utakmicom više od Atletiko Madrida. Bilbao je 13. na tabeli sa 35 bodova. Rekord španske lige je 32 utakmice bez poraza od početka prvenstva i drži ga Real Sosijedad iz sezone 1979-1980.

A u jednom od derbija kola Viljareal je slavio sa 2:1 nad Atletikom.

Unal je bio junakmeča pogocima u 82. i 91. minutu, a Grizman je goste doveo u prednost u 18. minuta.

A fudbaleri Reala savladali su Đironu sa 4:2.

Junak meča bio je Kristijano Ronaldo koji je postizao golovo u 11, 47 i 59. minutu, a jedan gol je postigao i Lukas.

Sa druge strane dva puta je pogađao fenomenalni Stuani.

Primera, 29. kolo: Leganes - Sevilja 2:1 (1:0) /Bustinza 41, Eraso 69 - Lajun 90+1/ Barselona - Atletik Bilbao 2:1 (1:0)

Alkaser 8, Mesi 30 Selta - Malaga 2:0 (2:0) Viljareal - Atletiko Madrid 2:1

Unal 82, 91 - Grizman 19pen Real - Đirona 20.45

Subota: Deportivo La Korunja - Las Palmas 1:1 (1:1) /Albentosa 22 - Halilović 3/ Valensija - Alaves 3:1 (2:0) /Rodrigo 19, Zaza 33, Lagvardija 54ag - Sobrino 49/ Sosijedad - Hetafe 1:2 (1:1) /Vilijan Žoze 23 - Dakonam 45, Anhel 51/ Betis - Espanjol 3:0 (1:0) /Junior 34, Budebuz 56, Gerero 69/ Petak: Levante - Eibar 2:1 (1:0) /Rođer 25, Boateng 64 - Čarls 63/

BONUS VIDEO: Dilan Enis posle pobede nad Valensijom