MATIĆ HEROJ MANČESTERA! Golom i asistencijom uveo Đavole u polufinale FA kupa! (VIDEO)
Nemanja Matić bio je igrač utakmice, Foto: Profimedia

BRAVO

Matić je prvi put od avgusta 2014. na jednoj utakmici bio asistent i strelac, tada je to uradio u dresu Čelsija.

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u polufinale FA Kupa pobedom nad Brajtonom 2:0 (1:0).

Srpski reprezentativac je pogurao Junajted sjajnim centaršutom u 37. minutu posle koga je Romeluu Lukakuu bilo lako da glavom zatrese mrežu iza leđa Tima Krula.

Matić je u nastavku meča odigrao briljantno u defanzivi gde je nekoliko puta zaustavljao opasne napade Brajtona tokom krize Junajteda sredinom drugog poluvremena.

Nakon što je Junajted odbio nalet gostiju, šest minuta pre kraja Matić je i sam "poentirao" i potvrdio pobedu, takođe je pogodio glavom posle sjajnog centršuta Ešlija Janga iz slobodnog udarca. Matić je prvi put od avgusta 2014. na jednoj utakmici bio asistent i strelac, tada je to uradio u dresu Čelsija.

BONUS VIDEO: Slavoljub Srnić nakon uručenja dresa sa brojem 100