Luka Jović vodi Ajntraht u Ligu Šampiona! Goleada širom Nemačke! (VIDEO)
Luka Jović je postigao gol, Foto: Reuter

bundesliga, 27. kolo

Gosti su tri puta vodili, ali su domaći fudbaleri Borusije uspeli da izjednače, poslednji put u 90. minutu preko Matijasa Gintera.

Fudbaleri Borusije i Hofenhajma igrali su danas u Menhengladbahu nerešeno 3:3, u 27. kolu Bundeslige.

Hofenhajm, koji je vezao četvrtu utakmicu bez poraza, sedmi je na tabeli nemačkog prvenstva sa 39 bodova, dok je Borusija sa tri manje dve pozicije ispod. Ajntraht je u Frankfurtu pobedio Majnc sa 3:0, a drugi gol je dao srpski fudbaler Luka Jović.

Verder je pobedio treću od poslednje četiri utakmice, pošto je rezultatom 3:1 bio bolji od Augsburga u gostima. Klub iz Bremena je 12. na tabeli i sa 33 boda je blizu opstanku u nemačkom prvenstvu. Augsburg ima dva više i zauzima deveto mesto.

Hamburg nije uspeo da pobedi i u 14. vezanoj utakmici, iako je na poluvremenu vodio protiv Herte na svom stadionu. Herta je, ipak, u drugom delu preko Valentina Lazara i Salomona Kalua preokrenula.

Hamburg je pretposlednji sa 18 bodova, sedam manje od Volfsburga koji je na mestu koje garantuje opstanak. Herta je 11. sa 35.

Fudbaleri Šalkea pobedili su danas Volfsburg u gostima sa 1:0 u utakmici 27. kola nemačke Bundeslige.

Pobedu Šalkeu doneo je Robin Knohe autogolom u 86. minutu.

Volfsburg je deset minuta pre tog gola imao veliku priliku da stigne do vođstva, ali Pol Verheg nije bio precizan sa penala.

Fudbaleri Šalkea trenutno su drugi na tabeli sa 49 bodova, dok je Volfsburg 15. sa 25 boda.

U narednom kolu Bundeslige, Šalke će na svom terenu ugostiti Frajburg, a Volfsburg gostuje Herti.

Bundesliga, 27. kolo:

Petak:

Frajburg – Štutgart 1:2 (Petersen 53 – Gomez 4, 75)

Subota:

Menhengladbah – Hofenhajm 3:3 (Drmić 33, Štindl 72, Ginter 90 – Hubner 13, Kramarić 58, Grilič 73)

Hamburger – Herta 1:2 (Santos 25 – Lazaro 56, Kalu 63)

Augzburg – Verder 1:3 (Kedira 63 – Belfodil 5m 40, Kruse 82)

Ajntraht – Majnc 3:0 (Boateng 6, Jović 23, Rebić 41)

Volfzburg – Šalke 0:1