Deportivo i Las Palmas se upoznali za druženje u Segundi! Valensija sjajna protiv Alavesa, Hetafe bolji od Sosijedada! Betis ubedljivo sa Espanjolom! (VIDEO)
Meč bez pobednika na Riazoru, Foto: EPA

PRIMERA, 29. KOLO

Prvi tim iznad crte - Levante sada ima 6 bodova više od Las Palmasa, a 7 od Deportiva

Fudbaleri Deportiva iz La Korunje i Las Palmasa odigrali su nerešeno 1:1 u meču 29. kola španske Primere.

Ovaj rezultat ne odgovara nijednom od ova dva tima pošto im je samo pobeda davala nadu da će nekako uspeti da izbegnu zonu ispadanja

Alen Halilović je uspeo da postigne gol u 3. minutu utakmice, oduzeo je loptu na sredini terena, krenuo nezadrživo ka kaznenom prostoru, šutirao sa 16 metara i pogodio za 0:1. Izjednačenje Deportivu doneo je Albentosa u 22. minutu utakmice, nakon kornera je glavom odlično reagovao i pogodio sam ugao.

Fudbaleri Valensije pobedili su danas Alaves na svom stadionu sa 3:1, u 29. kolu Primere.

Valensija, za koju je od 84. minuta igrao srpski fudbaler Nemanja Maksimović, nastavila je pobednički niz na sedam utakmica.

Prestigla je Real Madrid koji ima utakmicu manje i sada se nalazi na četvrtom mestu na tabeli španskog prvenstva sa 59 bodova.

Fudbaleri Hetafea pobedili su danas Real Sosijedad u gostima sa 2:1 u 29. kolu španske Primere.

Sosijedad je poveo u 23. minutu golom Vilijana Žozea, ali je Sosijedad u završnici prvog poluvremena stigao do izjednačenja i najavio preokret. Strelac je u 45. minutu bio Đane Dakonam.

Ekipa Hetafea je do pobede stigla u 51. minutu kada je precizan bio Anhel. Hetafe je trenutno deveti na tabeli sa 39 bodova, dok je Real Sosijedad 14. sa 33 boda.

U narednom kolu, Hetafe dočekuje Betis, a Real Sosijedad gostuje Eibaru.

Betis je na svom terenu savladao Espanjol ubedljivim rezultatom 3:0. Golove su postigli Žunior, Budebuz i Gerero.

Primera, 29. kolo: Levante - Eibar 2:1 (1:0) (Rođer Marti 25, Boateng 64 - Čarls 63)