Arsenal ponizio Milan, CSKA napravio podvig, Borusija šokirana! Od Lokomotive je ostao samo točak, Lacio može i bez SMS-a! (FOTO) (VIDEO)
Atletiko Madrid, Foto: EPA/Yuri Kochetkov

liga evrope, 1/8 finala

Završio se i ovaj uzbudljiv dan u Ligi Evrope

Objavljeno: 23:27h

Fudbaleri Atletiko Madrida prvi su četvrtfinalisti Lige Evrope, pošto su i u revanšu rezultatom 5:1 pobedili Lokomotivu.

Atletiko je u prvoj utakmici bio ubedljiv u Madridu pobedom od 3:0. Španski klub je poveo u revanšu u Moskvi golom Anhela Koree u 16. minutu, čime su bile otklonjene dileme oko pitanja prolaska.

Lokomotiva je izjednačila četiri minuta kasnije preko Maćieja Ribusa, a Atletiko je do kraja utakmice zabeležio novu ubedljivu pobedu golovima Saula Nigesa u 47, Fernanda Toresa u 65. iz penala i u 70. i Antoana Grizmana u 85. minutu.

U drugom meču dana Lacio je nadigrao Dinamo iz Kijeva sa 1:0 i tako pobedio ukupnim rezultatom 4:2.

Igrao je Lacio fenomenalno u Ukrajini, iako je bio uskraćen za usluge povređenog Sergeja Milinkovića Savića.

Sjajno izdanje kapitalizovao je Lukas Leiva pogotkom u 23. minutu.

Dan je nastavljen duelom u Sankt Peterburgu, a Zenit i Lajpcig su odigrali nerešeno 1:1.

Nemci su zbog trijumfa u prvom meču slavili sa 2:1 i tako obezbedili plasman u četvrtfinale.

Žan Kevin Ogustan je doveo goste u prednost već u 22. minutu, a konačan rezultat postavio je Sebastijan Driusi u 46. minutu.

Timo Verner je za Lajpcig promašio penal u 82. minutu.

Partizanov dželat Viktorija iz Plzenja izborila je produžetak pobedom u prvih 90 minuta nad Sportingom od 2:0 golovima Mareka Bakoša u 6. i 64. minutu.

Ipak, u produžetku je golom Batalje Sporting je otišao u četvrtfinale.

Marsej je s 2:1 u gostima slavio nad Bilbaom golovima Pajea i Okamposa u 38. i 52. minutu i tako potvrdio plasman dalje.

Injaki Vilijams je postigao počasni za domaće.

A Arsenal je uspeo da preskoči Milan! Ispostavilo se da je pobeda od 2:0 na San Siru u prvom meču bila dovoljna, jer je revanš u Londonu završen rezultatom 3:1. Gosti iz Italije su hrabro krenuli i poveli preko Hakana Čalhanoglua u 35. minutu, ali onda je usledila sudijska pljačka.

Dani Velbek je simulirao u kaznenom prostoru, a arbitar je pokazao na belu tačku. Kataklizma.

Potom je tačku na meč stavio Granit Džaka u 71. minutu, posle velikog kiksa Donarume. Na 3:1 povisio je Velbek posle odbitka u petercu.

FK CSKA Moskva
FK CSKA Moskva foto: AP

Moskovski CSKA je napravio pravi podvig u Lionu - posle poraza u Moskvi od 1:0, Zvezdin dželat je uništio domaće i slavio sa 3:2. Aleksandar Golovin je u 39. minutu doveo Armiju u prednost, a izjednačio je Korne u 58. Onda je usledila furija i CSKA u periodu od 60. do 65. minuta postiže dva gola - jedan je delo Ahmeda Muse, drugi Pontusa Vernbluma. Konačan rezultat postavio je Marijano Diaz. Salcburg je uspeo da zadrži prednost iz prvog meča i eliminiše Borusiju. Bilo je 0:0. Red Bul je na ovaj način postao prvi austrijski klub koji je uspeo da se nađe u četvrtfinalu Lige Evrope.

Rezultati:

Lokomotiva Moskva - Atletiko Madrid 1:5 (1:1) (Ribus 20 - Korea 16, Saul 47, Tores 65, 70pen, Grizman 85)

Bilbao - Marselj 1:2 (0:1) (Vilijams 74 - Paje 38 pen, Okampos 52)

Dinamo Kijev - Lacio 0:1 (0:1) (Lukas Leiva 23)

Zenit - RB Lajpcig 1:1 (1:1) (Driusi 45 - Ogusten 22)

Plzenj - Sporting Lisabon 2:1 (1:0) (Bakoš 6, 65 - Batalja 114)

Arsenal - Milan 3:1 (1:1)

(Velbek 39, 86, Džaka 71 - Čalhanoglu 35)

Lion - CSKA Moskva 2:3 (0:1)

(Korne 58, Dijaz 71 - Golovin 39, Musa 60, Vernblum 65)

RB Salcburg - Dortmund 0:0

BONUS VIDEO: Slavoljub Srnić nakon uručenja dresa sa brojem 100