DEMOLIRANJE! Luda družina iz Katalonije poslala Kurtou sa suknjicom po najnovijoj modi nazad u London! (VIDEO)
Fudbaleri Barselone na meču sa Čelsijem, Foto: EPA / Enric Fontcuberta

liga šampiona, 1/8 finala

Fudbaleri Barselone su savladali sa 3:0 Čelsi i tako postali i osmi učesnik četvrtfinala Lige šampiona. Podsetimo, prvi meč u Londonu završen je rezultatom 1:1.

Katalonci su već u trećem minutu poveli golom Lionela Mesija i taj momenat je odredio celokupan tok ovog meča. Čelsi je posle početnog šoka imao prividnu inicijativu, dok se njegov rival svesno povukao.

To se ispostavilo kao pun pogodak - Plavci su držali loptu, a potom je Sesk Fabregas pogrešio što je jedva dočekao Leo Mesi koji je prvo podelio nekoliko bureka, da bi uposlio mladog Dembelea kojem nije bilo teško da pogodi za 2:0.

Čelsi je nastavio da bude konkretniji rival pa je do kraja prvog poluvremena pogodio i stativu, tačnije Markos Alonso koji je sjajno tukao iz slobodnog udarca sa 20 metara.

U nastavku smo ponovo gledali defanzivnu Barsu, a to se opet isplatilo - igrao se 63. minutu kada je Leo Mesi po drugi put "obukao suknjicu" Kurtoi i definitivno stavio tačku na ovaj meč. to je bio njegov stoti gol u Ligi šampiona!

Barsa se tako pridružila Juventusu, Mančester Sitiju, Liverpulu, Sevilji, Real Madridu, Romi i Bajernu u četvrtfinalu!

Idemo dalje!

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš dobro poznati lajv-blog!

GOTOVO JE!!!!

90' Sada Ridiger pogađa prečku!

75' Ovde je sve gotovo. Jasno je to i igračima Čelsija, koji se nalaze u paklu na svim frontovima.

68' Ovde pogledajte kako je Mesi poslao Fabregasa nazad u London!

63' GOOOOOOOOOOOOOL!!!! LEO MESI POSTIŽE SVOJ 100. GOL U LIGI ŠAMPIONA!!!! GOTOVO!!!

49' Kakva akcija Čelsija, pa ovo ni na PES-u nema! Potom je pao Markos Alonso u kaznenom! Igrači Čelsija su tražili penal, ali Skomina je ostao nem!

47' Kakav kiks Kurtoe! Dodao je loptu Suarezu na 17 metara, ali mu je i odbranio šut.

Meč je nastavljen! Odmah je napao Čelsi, ali Umtiti blokira udarac Vilijana.

GOTOVO JE PRVO POLUVREME!

46' Markos Alonso pogađa stativu iz slobodnjaka! Nema sreće Čelsi!

44' Velika prilika! Pao je Žiru na 17 netara, slobodan udarac!

37' Dve kolosalne prilike za Čelsi! Izglednu priliku je imao Markosa Alonsa, ali Ter Štegen sjajno brani! Potom je Kante izašao jedan na jedan sa nemačkim golmanom, ali šutira pored gola!

29' Gol Dembelea ubio je sav entuzijazam igračima Čelsija.

20' Atomska kontra Barselone! Čelsi je dominirao, držao posed, a onda - BUUUUUUM!!! Fabregas gubi loptu, Mesi šalje igrače Plavaca u maline, a potom dodaje do mladog Dembelea koji rutinski pogađa - 2:0!

11' Čelsi je dao gas! Od primljenog gola preuzeo je inicijativo. Da li ovo Barsa radi svesno ili je nadigrana, saznaćemo vrlo brzo!

3' GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!BARSA VEĆ VODI! LIONEL MESI!!!!!!