Ogrejalo sunce crno-bele na brdu: Partizan za 180 sekundi rešio Čuku! (FOTO) (VIDEO)
Detalj sa meča Partizan - Čukarički, Foto: Fonet

superliga, 27. kolo

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 17:08h

Fudbaleri Partizana izašli su iz krize rezultata u kojoj su se našli, pa su tako uspeli da osvoje tri boda na gostovanju Čukaričkom.

U malom gradskom derbiju protiv tima sa Banovog brda, izabranici Miroslava Đukića rešili su sve u prvom poluvremenu, a konačan ishod - 2:0.

U prvih desetak minuta utakmice nije se mnogo događalo u blizini dva šesnaesterca, ali jeste u 20. minutu.

Tavamba je iz prve ozbiljnije kontre uspeo da savlada Kirovskog, te je lako iskoristio propust odbrane domaćina.

Svega tri minuta kasnije šampion je duplirao prednost preko Ožegovića koji je bio silno motivisan protiv bivšeg kluba.

Grobari su nešto kasnije proslavili ta dva pogotka bakljadom, posle čega je usledio kratak prekid, ali bez ikakvih ozbiljnjih posledica.

Nastavili su crno-beli od tog momenta da pritiskaju gol Čukaričkog, i pravo je čudo što se prednost nije uvećala do kraja 45. minuta.

Kako je završeno prvo, tako je započeto i drugo, inicijativom ekipe iz Humske.

Čuka je pokušavala iz polukontri da se revanšira favoritu, a jedan od boljih pokušaja je sprečila ofsajd zastavica.

Igrao se 57. minut kada su izabranici Nenada Lalatovića smanjili prednost, ali iz nedozvoljene pozicije, pa je rezultat na semaforu ostao nepromenjen.

Ostatak meča prošao je u osrednjem ritmu, bez mnogo ugrožavanja golmana obe ekipe, sa mnogo grešaka po prijemu lopte.

KRAJ MEČA 0:2, NOVA TRI BODA ZA PARTIZAN!

90. minut - Četiri minuta nadoknade!

76. minut - Polako se sve privodi kraju, teško da će Čuka uspeti da napravi infarkt završnicu.

62. minut - Čukarički je krenuo nešto ofanzivnije, ali to i dalje ne donosi željenu razliku na terenu.

57. minut - PONIŠTEN GOL! Čukarički je smanjio prednost, ali je sudija digao ofsajd zastavicu.

53. minut - Još jedna bakljada Grobara, ali bez prekida jer dima nema previše.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45 + KRAJ PRVOG POLUVREMENA!!!!!

45. minut - Dva minuta nadoknade zbog onog prekida, bakljade Grobara sredinom poluvremena.

43. minut - Drinčić je probao da šutira iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, ali daleko od gola Stojkovića.

34. minut - Kako samo crno-beli muče golmana Brđana. Šansa za šansom, pravo je čudo što se rezultat nije uvećao. Ovo je ono što su Grobari hteli od svojih igrača.

31. minut - Janković je iz dobre polukontre umalo savladao Kirovskog. To bi bio ozbiljan problem za Čuku.

28. minut - Prekid meča! Grobari su ubacili nekoliko baklji na teren, pa se čeka da se sve smiri.

Grobari bakljada na Brdu
Grobari bakljada na Brdufoto: Printscreen/Arenasport 1

27. minut - Beležimo pokušaj Đerleka, lopta je otišla iznad prečke, a mladi igrač crno-belih se sve više ističe na terenu.

23. minut - GOOL! OŽEGOVIĆ POSLE TRI MINUTA DUPLIRA PREDNOST PARTIZANA!

20. minut - GOL! TAVAMBA DONOSI PREDNOST CRNO-BELIMA!

18. minut - Čukarički je prvi put pripretio jače ka golu Partizana, a Đerlek je loptu iz peterca izbacio u korner.

9. minut - Kirovski je do sada dva puta lepo intervenisao i sprečio goste da mu ugroze gol.

7. minut - Crno-beli pokušavaju da nametnu inicijativu, ali za sada ne uspevaju u tome.

15:00 - Sve je spremno za početak, nikad lepše vreme za fudbal na čak +21 u Beogradu.

14:30 - Evo i sastava za današnji susret.

Čukarički (4-5-1): Kirovski - Stevanović, Đurić, Puškarić, Bogosavac - Drinčić, Docić, Belaković, Stojanović, Ovusu - Bojić; Klupa: Belić, Radić, Mudrinski, Fofana, Zorić, Milojević, Bašanović

Partizan (4-4-2): Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Marković, Nemanja G. Miletić - Janković, Zdjelar, Pantić, Đerlek - Ožegović, Tavamba. Klupa: Jovičić, Ivanović, Jevtović, Ilić, Urošević, Cucin, Jovanović

BONUS VIDEO: Sofijom se ori pesma Grupe JNA