AUGZBURG SLAVI GOJKA KAČARA! Zaboravljeni as se vratio u velikom stilu! (VIDEO)
Gojko Kačar, Foto: EPA/Focke Strangmann

bundesliga, 26. kolo

Srbin pokazao šta zna

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su na svom terenu Hamburg sa 6:0, u 26. kolu nemačke Bundeslige.

Aktuelni šampion Nemačke ovim trijumfom tako je došao na korak do odbrane trofeja.

Najzaslužniji za trijumf ekipe Jupa Hajnkesa bio je Rober Levandovski, koji je postigao tri gola, a dvaput se u listu strelaca upisao Frank Riberi, dok je jedan pogodak postigao Arjen Roben.

Bajern je poveo golom Riberija u osmom minutu, da bi Levandovski u 12. povisio na 2:0, a samo sedam minuta kasnije Poljak je postigao svoj drugi gol za 3:0. Veteran Arjen Roben je u 55. povisio na 4:0, da bi Riberi 81. doveo svoj tim do pet golova prednosti, a konačan rezultat postavio je Levandovski u 90. iz jedanaesterca.

Bavarci su ovom pobedom došli do 66 bodova, 20 više od drugoplasiranog Šalkea, dok je Hamburg 17. sa 18. Augsburg je na gostovanju sa 3:1 pobedio Hanover, dok je Hofenhajm sa 3:0 bio bolji od Volfsburga, a na meču između Herte i Frajburga nije bilo golova.

Drugi pogodak za Augzburg delo je Gojka Kačara.

A Bajer iz Leverkuzena nastavlja pohod ka plasmanu u Ligu šampiona.

Pred Aspirindžijama oružje je položio Menhengladbah i to rezultatom 2:0.

Strelci su bili Alari u 39. minutu o Julijan Brant koji je pogodio u trećem minutu nadoknade.

Bundesliga – 26. kolo: Bajern – Hamburg 6:0 (3:0) Riberi 8, 55, Levandovski 12, 19, 90p, Roben 55 Hanover – Augsburg 1:3 (1:2) Sane 37 - Gregoriš 26, 83, Kačar 45+2 Herta – Frajburg 0:0 Hofenhajm – Volfsburg 3:0 (1:0) Šulc 18, Gnarbi 77, Gilavogi 80ag Leverkuzen – Menhengladbah 2:0