Dmitrović mučio Ronalda, ali zna se ko je najbolji!  Valensija ukrala Ligu šampiona Sevilji? Levante slavio posle 112 dana, novi trijumf Barse! (VIDEO)

Primera, 28. kolo

Dmitrović mučio Ronalda, ali zna se ko je najbolji! Valensija ukrala Ligu šampiona Sevilji? Levante slavio posle 112 dana, novi trijumf Barse! (VIDEO)

Od Nove godine, Kristijano je nezaustavljiv!

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Eibar sa 2:1, u 28. kolu španske Primere.

Dvostruki strelac u trijumfu kraljevskog kluba bio je najbolji fudbaler sveta Kristijano Ronaldo.

On je Real do prednosti doveo u 34. minutu na asistenciju Luke Modrića, da bi Eibar do izjednačenja došao pogotkom Ivana Ramisa u 50.

Delovalo je da Real neće uspeti da dođe do trijumfa na severu Španije, ali je ipak Ronaldo dobro reagovao posle centaršuta Danijela Karvahala u 84. minutu i po drugi put na meču savladao srpskog reprezentativca Marka Dmitrovića.

Real je treći sa 57 bodova, dok je Eibar osmi sa 39.

Fudbaleri Valensije pobedili su na gostujućem terenu Sevilju sa 2:0, u utakmici 28. kola španskog prvenstva.

Dvostruki strelac u pobedi Valensije bio je Rodrigo, koji je postigao golove u 25. i 68. minutu, a oba puta asistirao mu je Žofre Kondogbija.

Valensija je ostvarila 17. pobedu u prvenstvu i četvrta je na tabeli sa 56 bodova, bodom manje od trećeplasiranog Real Madrida.

Sevilja je pretrpela 11. poraz i peta je na tabeli sa 45 bodova.

A fudbaleri Levantea trijumfovali su posle tačno 112 dana!

Pred njima je pa Hetafe u gostima rezultatom 1:0, a strelac jednog gola bio je Koke u 79. minutu.

Levante je sada na četiri boda od zone ispadanja.

A dan u Primeri zatvorili su Malaga i Barselona.

Katalonci su nastavili put ka tituli i slavili su sa 2:0 pogocima Luisa Suareza i Kutinja u 15. i 28. minutu.

Nešto kasnije je usledio brutalan start Samjuela Garsije nad Đordijem Albom i direktan crveni karton.

Primera - 28. kolo:

Subota:

Eibar - Real Madrid 1:2 (0:1) (Ramis 50 - Ronaldo 34, 84) Sevilja - Valensija 0:2 (0:1) (Rodrigo 26, 68) Hetafe - Levante 0:1 (0:0)

(Koke 79) Malaga - Barselona 20.45 Nedelja: Espanjol - Real Sosijedad 12.00 Atletiko Madrid - Selta 16.15 Las Palmas - Viljareal 18.30 Atletik Bilbao - Leganes 20.45 Ponedeljak: Alaves - Betis 21.00 Petak: Đirona - Deportivo La Korunja 2:0(1:0)

BONUS VIDEO: KRSTAJIĆ OBJAVIO SPISAK: Povratak Baste, Vujadin debitant